ردپای عربستان سعودی در ترور برادر رهبر انصارالله یمن

سرویس‌های اطلاعاتی یمن موفق شدند در کمتر از 12 ساعت تیم ترور برادر رهبر انصارالله یمن را شناسایی و 80 درصد آن‌ها را بازداشت کنند.

به گزارش سایت بیداری اسلامی، منابع موثق در یمن از شناسایی و بازداشت عاملان ترور شهید «ابراهیم بدر الدین الحوثی»، برادر «عبدالملک الحوثی»، رهبر انصارالله این کشور خبر دادند.
 

شبکه المیادین لبنان شامگاه جمعه (۱۸ مرداد) به نقل از این منابع گزارش داد که سرویس‌های امنیتی یمن، تیم ترور شهید ابراهیم را شناسایی کرده و موفق شده‌اند که ۸۰ درصد آن‌ها را بازداشت کنند. این منابع گفته‌اند که افراد بازداشت شده تحت بازجویی هستند.

وزارت کشور یمن (وابسته به دولت نجات ملی) صبح جمعه اعلام کرد که ابراهیم بدرالدین الحوثی، برادر «عبدالملک الحوثی» به دست مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی به شهادت رسیده است.

با این حال، وبسایت خبری «الخبر الیمنی» به نقل از «عبدالحافظ معجب»، از مجریان شبکه تلویزیونی «الساحات» نوشت که شهید ابراهیم الحوثی بعد از آنکه تماسی از یکی از افراد معروف دریافت می‌کند تا مشکل بزرگی را حل کند، به منزل وی در منطقه «حدة» واقع در جنوب شهر صنعاء، پایتخت یمن می‌رود.


شهید ابراهیم حوثی متولد ۱۹۷۸ (۴۱ ساله) در حومه شهر صعده واقع در شمال یمن است. او در جریان درگیری با شبه نظامیان دولت مستعفی «منصور هادی» در صنعاء در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵ نقش فرماندهی را بر عهده داشت که منجر به فرار «منصور هادی» به «عدن» و سپس به عربستان سعودی شد.

 
 خبرگزاری فارس
نظرات کاربران