سخنان سید حسن نصرالله در سالگرد جنگ 33 روزه

دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سالگرد پیروزی بزرگ بر رژیم اشغالگر قدس در جنگ 33 روزه سال 2006 میلادی فاش کرد دشمن صهیونیستی برای توقف جنگ 33 روزه در سال 2006 به خواهش و التماس افتاد، چرا که در این جنگ متحمل شکست و ناکامی شد.

به گزارش سایت بیداری اسلامی، به نقل از شبکه المنار، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم سیزدهمین سالگرد پیروزی مقاومت بر رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه سال 2006 میلادی آغاز شد.

 

سید حسن نصرالله در سخنانی به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی در جنگ 33 بر رژیم اشغالگر قدس تاکید کرد این دشمن صهیونیستی بود که برای توقف جنگ جولای به التماس افتاد، جنگی که در آن شکست خورد، اسرائیل تنها ابزاری در جنگ آمریکا بود که خواهان جنگ بود تا هدف خود برای ایجاد خاورمیانه جدید را پس از اشغال افغانستان و عراق محقق کند.

 

بر اساس گزارش شبکه المنار، سید حسن نصرالله تصریح کرد جنگی که علیه لبنان در سال 2006 به راه افتاد، جنگ اسرائیلی نبود، بلکه اسرائیل فقط ابزار اجرای این جنگ بود.

وی افزود هدف از این جنگ که علیه لبنان به راه افتاد، ایجاد خاورمیانه جدید بود که آمریکا به دنبال آن بود، جنگ جولای، کامل کننده تجاوز آمریکا به افغانستان و عراق و با هدف تشکیل خاورمیانه جدید صورت گرفت.

 

نصرالله بیان داشت تصمیم و طرح جنگ، از سوی آمریکا بود و اسرائیل تنها ابزار اجرایی آن بود.

دبیرکل حزب الله تاکید  کرد ایهود اولمرت نخست وزیر وقت اسرائیل و پرتز وزیر جنگ و دان حالوتس رئیس ستاد مشترک ارتش آن بود، تنها سه ماه از تشکیل آن دولت گذشته بود و عاملی نبود که آن را به سمت درگیر شدن با جنگ سوق دهد.

 

وی تاکید کرد پروژه آمریکا، آغازی برای نابودی مقاومت در لبنان و فلسطین و سرنگونی نظام رئیس جمهور بشار اسد که حامی مقاومت بود و تثبیت اشغالگری آمریکا در عراق و بستن راه به روی مقاومت جدید در عراق و در نهایت منزوی کردن ایران و محاصره برای از بین بردن آن بود.

سید حسن نصرالله تصریح کرد اگر این پروژه به موفقیت می‌ انجامید، آمریکا به طور کامل بر منطقه مسلط می‌شد.

 

دبیرکل حزب الله فاش کرد جنگ تنها به یک دلیل متوقف شد و آن ناتوانی اسرائیل برای ادامه آن و درخواست از ایالات متحده برای توقف جنگ بود، آمریکا و اسرائیل متوجه این حقیقت شدند که در تحقق اهداف جنگ شکست خورده‌اند و از این ترسیدند که مکرشان به خودشان برگردد.

وی تاکید کرد اگر اسرائیل به جنگ ادامه می‌داد به ویژه در سطح ارتش و نیروی زمینی‌اش، این نکته را درک می‌کرد که به فاجعه بزرگی گرفتار خواهد شد.

دبیرکل حزب الله گفت هدف از جنگ، ایجاد خاورمیانه ای بود که اسرائیل در آن عنصر غالب و برتر باشد، ولی وقتی جنگ آغاز فروپاشی اسرائیل باشد، باید متوقف شود.

 

 
نظرات کاربران