6 نکته مهم سخنرانی حزب الله در سیزدهمین سالگرد پیروزی

سید حسن نصرالله ،روز جمعه، در منطقه بنت جبیل(پایتخت مقاومت لبنان) به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی نیروهای مقاومت در جنگ سال 2006 با صهیونیست ها در یک سخنرانی به 6 نکته مهم اشاره کرد.

 به گزارش سایت بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری رای الیوم، عبدالباری عطوان سر دبیر روزنامه الکترونیکی رای الیوم پس از سخنرانی روز جمعه حزب الله لبنان در "بنت جبیل" نوشت: در سخنرانی که سید حسن نصرالله ،روز جمعه، در منطقه بنت جبیل(پایتخت مقاومت لبنان) به مناسبت سیزدهمین سالگرد پیروزی نیروهای مقاومت در جنگ سال 2006 با صهیونیست ها انجام داد، وی به 6 نکته مهم اشاره کرد.

 

نخست آنکه جنگ تیرماه 2006 جنگی به پشتوانه تمام و کمال آمریکایی ها بود و رژیم اسرائیل قصد داشت تا به واسطه این جنگ چهره منطقه را دچار تغییرات گسترده ای کند.این رژیم قصد داشت تا با پیروزی در این جنگ، نظام بشار اسد در سوریه را تغییر دهد، ایدئولوژی آمریکایی-صهیونیستی را وارد عراق کند، نیروهای مقاومت لبنان و فلسطین را نابود کند و همچنین برنامه نهایی و آرزوی دیرینه خود برای حمله به ایران را اجرایی سازد.

 

دوم آنکه رژیم اسرائیل این جنگ را متوقف کرد چراکه می دانست دیگر توان ادامه آن را ندارد، مسئولان اسرائیلی برای توقف جنگ در آن سال دست به دامن"جان بولتن" نماینده وقت ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل شدند.

 بولتن قبل از آنکه درخواست صهیونیست ها برای آتش بس را بپذیرد، درخواست آتش بس از سوی نیروهای مقاومت را رد کرده بود.

 

سومین مورد آن است که قدرت و توان نیروهای مقاومت حزب الله در آن زمان به هیچ وجه قابل مقایسه با توان و نیروی دفاعی و هجومی اکنونِ حزب الله نیست و این مسئله ای است که امروز بسیاری از فرماندهان صهیونیستی به آن اذعان کرده اند این موضوع باعث شده تا نوعی بازدارندگی خودکار در تمامی مناطق لبنان ایجاد شود. (در حال حاضر مناطق جنوبی لبنان یکی از امن ترین مناطق خاورمیانه شده است)

 

چهارمین مورد این است که اکنون ارتش رژیم صهیونیستی تلاش دارد تا روحیه از دست رفته نظامیان اش را احیا سازد.اما با این حال رژیم اسرائیل علی رغم تلاش هایش برای تحقق هرگونه پیروزی علیه مقاومت عاجز مانده است و جز فشار وارد کردن به نوارغزه هیچ کاری از دست اش بر نمی آید.

 

پنجمین موردی که توسط سید حسن نصرالله مورد تاکید قرار گرفته، آن است که محور مقاومت استراتژی واضحی را در قبال صهیونیست ها در پیش گرفته، این محور به هیچ وجه دنبال آغاز جنگ نیست بلکه برعکس دنبال جلوگیری از آغاز هرگونه جنگی است.و این موضع از سوی محور مقاومت در مواجهه با سیاست های خصمانه دونالد ترامپ در خاورمیانه اثبات شده است، دولت آمریکا طی هفته ها، ماه ها و سال های گذشته سعی داشته تا به شیوه های مختلف منطقه و بویژه خلیج فارس را به آتش بکشاند اما مشاهده کردیم که واکنش محور مقاومت در برابر آتش افروزی واشنگتن در منطقه (اسقاط هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط سپاه پاسداران و توقیف نفتکش انگلیسی و بمباران مواضع ایران در سوریه) چیزی جز دفاع و مقابله به مثل نبود.

 

آخرین مورد هم این است که آغاز هرگونه جنگی علیه ایران به معنای آغاز جنگ علیه تمام کشورهای منطقه است و نکته ای که می توان از این گفته اثبات کرد این است که اکنون معادله منطقه به طور کلی تغییر کرده است. جنگ علیه هر کشور عضو محور مقاومت به معنای درگیری با تمامی کشورهای عضو این محور است.

 

 

 
نظرات کاربران