ماموریت «دی میستورا» در سوریه وقت کشی است

: دلیل اینکه مخالفان هم آماده حضور در ژنو نیستند این است که می‌خواهند در این مذاکرات پرونده قدرت در سوریه را تحویل بگیرند و این هم با توجه به پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه و متحدانش در میدان نبرد، درخواستی غیرمنطقی است.

دبیر پارلمان سوریه گفت: شکست‌های  گروه‌های تروریستی در سوریه سبب فشار آمریکا به سازمان ملل برای تاخیر گفتگوهای ژنو شده است.

به گزارش سایت بیداری اسلامی ، «خالد العبود»، دبیر پارلمان سوریه در گفت‌‌وگو با فارس در دمشق دلیل اصلی برگزار نشدن دور تازه مذاکرات ژنو برای بررسی راه حل بحران سوریه را فراهم نشدن زمینه تحقق خواسته‌های مخالفان سوری در این نشست دانست.
 
وی افزود: «استفان دی میستورا»، فرستاده ویژه سازمان ملل به سویه به دنبال وقت‌کشی برای اعلام دور جدید مذاکرات است چون تحولات میدانی به نفع گروه‌های مورد حمایت محور آمریکایی در ژنو تمام نمی‌شود.
 
العبود با بیان اینکه کنفرانس ژنو برای طرف‌هایی منطقه‌ای و بین المللی توطئه‌گر علیه سوریه محل برداشت کاشته‌هایشان است، گفت: آمریکا برای آغاز دور جدید مذاکرات تعلل می‌کند، چون هدف اصلی آمریکا بهره‌برداری از این نشست برای ارتقا بخشیدن به وضعیت خود در منطقه و در اختیار داشتن برگ برنده سیاسی است که بتواند شروطی را بر سوریه، ایران و روسیه تحمیل کند اما وضعیت گروه‌های تروریستی تحت حمایت آمریکا در میدان نبرد به گونه‌ای نیست که رویاهای آمریکا در ژنو را محقق کند.
 
وی افزود: دلیل اینکه مخالفان هم آماده حضور در ژنو نیستند این است که می‌خواهند در این مذاکرات پرونده قدرت در سوریه را تحویل بگیرند و این هم با توجه به پیروزی‌های پی در پی ارتش سوریه و متحدانش در میدان نبرد، درخواستی غیرمنطقی است.
نظرات کاربران