فراخوان مشارکت گسترده در جمعه "لبیک یا اقصی "

جنبش جهاد اسلامی فلسطین دربیانیه مهمی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی در روز جمعه با عنوان لبیک یا اقصی شد.

 

 

جنبش جهاد اسلامی فلسطین دربیانیه مهمی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی در روز جمعه با عنوان لبیک یا اقصی "شد.

این جنبش در بیانیه ای که امروز چهارشنبه صادر شد با تاکید بر ادامه تمامی راهها برای یاری رساندن به مسجد الاقصی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی  همزمان با پنچاهمین سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی شد.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است :

 

بسم الله الرحمن الرحیم

همزمان با سالگرد پنجاهمین سال به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی از ملت خود می خواهیم تا در جمعه لبیک یا اقصی بطور گسترده مشارکت کنند. امروز سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی توسط یک اشغالگر صهیونیست کینه توز با تحریک مذهبی و حمایت سیاسی و امنیتی دولت و رهبران دشمن جنایتکار است.

پنجاه سال می گذرد اما هنوز شعله های آتش از طریق جنگ آشکار اسرائیل علیه قدس و مسجد الاقصی زبانه می کشد. سناریوهای توطئه دشمن برای تسلط بر قبله نخست مسلمانان و معراج پیامبرشان به آسمان متوقف نشده است.

نخست ادعاهای یهود درباره مسجد الاقصی مبارک ادعاهای باطل و دروغین است . الاقصی بخشی از اعتقاد و حق خالص مسلمانان است که از مسجد و قبله خود دفاع می کنند و در راه حمایت و آزادی آن جان و قلب خودرا میدهند.

 

دوم جنایت به آتش کشیدن مسجد الاقصی و به دنبال آتش سوزی و تعدی به مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس ، شاهد بر حجم تروریسم و جنایت دشمن اشغالگر است و مقاومت ملت در رهن مقابله و نابودی این اشغالگران و پاکسازی قدس از وجود باطل اشغالگران است.

سوم -  ما به ملت خود در قدس که از مسجد الاقصی حمایت می کنند و به ندای نماز و اعتکاف در برابر صهیونیست های کینه توز لبیک گفتند درود می فرستیم و بر ضرورت حمایت از آنان در برابر تلاش های بمنظور پاکسازی نژادی آنان تاکید می کنیم.

چهارم ما خواستار ادامه تمامی اشکال حمایت از مسجد الاقصی و ساکنان قدس هستیم و می خواهیم تا تمامی تلاش های ملی و نیروها در برابر حملات دشمن که هدف آن خدشه دار کردن طهارت الاقصی و تقسم آن است بسیج شود.

از تمامی ملت فلسطین می خواهیم تا در جمعه لبیک یا اقصی و همزمان با پنجاهمین سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی  در تظاهراتی گسترده شرکت کنند.

از ملت خود در غزه می خواهیم تا بعد از نماز عصر در میدان العوده در شرق نوار غزه در تظاهراتی گسترده شرکت کنند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین

چهارشنبه ذوالحجه 1440 ه.ق 21 آگوست 2009
نظرات کاربران