موج توئیتری با هشتگ #لبیک_یا_اقصی

در پنجاهمین سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی و همراه با گروه‌های مقاومت فلسطینی در اعتراض به ادامه جسارت صهاینه به قدس شریف و مسجد الاقصی موج توئیتری از سوی کاربران فضای مجازی راه اندازی شد.

در پنجاهمین سالروز به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی و همراه با گروه‌های مقاومت فلسطینی در اعتراض به ادامه جسارت صهاینه به قدس شریف و مسجد الاقصی موج توئیتری از سوی کاربران فضای مجازی راه اندازی شد.

این موج توئیتری با هشتگ #لبیک_یا_اقصی  امشب پنج‌شنبه ۳۱ مردادماه ساعت ۱۹ به وقت قدس شریف و  ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران خواهد بود.

از سویی دیگر ، جنبش جهاد اسلامی فلسطین دربیانیه مهمی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی در روز جمعه با عنوان لبیک یا اقصی "شد.

 این جنبش در بیانیه ای که دیروز چهارشنبه صادر شد با تاکید بر ادامه تمامی راهها برای یاری رساندن به مسجد الاقصی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی  همزمان با پنچاهمین سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی شد.

 

با وجود گذشت ۵۰ سال از به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی  اما همچنان  جنایت های رژیم  صهیونیستی در تمامی سطوح و ابعاد همچنان ادامه  دارد. در 50 سال پیش بود که یک استرالیایی به نام مایکل دنیس روهان مصلای القبلی در مسجد الاقصی را به آتش کشید.اما همچنان شعله های آتش در اشکال جدید مسجد الاقصی را تهدید می کند.

 از 21 آگوست 1969 که مسجد الاقصی به آتش کشیده شد همچنان حفاری ها ، تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی و حمله شهرک نشینان و ساخت مستعمره های یهودی نشین در اطراف این مسجد ادامه دارد.

 

 احمد المدلل سخنگوی جنبش حماس با هشدار به توطئه های اسرائیل گفت : اسرائیل تلاش می کند تا جایگاه مسجدالاقصی را در بین مسلمانان و فلسطینی ها تغییر دهد. وی ادامه داد اساس درگیری امروز مسجد الاقصی و قدس است و تا زمانی که قدس و مسجدالاقصی در قبضه اشغالگران است بی تردید ما آرام نخواهیم نشست.

از سویی دیگر عبداللطیف قانوع نیز از رهبران جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت که اشغالگران و شهرک نشینان تلاش می کننند تا جوهره و قبله نمای ما را از مسجد الاقصی تغییر دهند اما باید بدانند مسجد الاقصی وقدس خط قرمز ماست.

طلال ابوظریفه عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با اشاره به اینکه اقدامات اسرائیل علیه مسجد الاقصی از سال 1948 تا کنون همچنان ادامه دارد گفت : سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی با بهانه های واهی و دروغین هیکل سلیمان از 50 سال پیش تا کنون ادامه دارد و امروز در حفاری ها ی این مسجد جلوه گر شده است.

وی ادامه داد : اسرائیل تلاش می کند تا واقعیت جدیدی را به ملت فلسطین تحمیل کند که در ایجاد دولت بزرگ یهودی خلاصه می شود.

تمام/م.ع
نظرات کاربران