هفتاد و یکمین راهپیمایی بازگشت با عنوان "لبیک یا اقصی "

هیات عالی راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره خواستار حضور گسترده مردم فلسطین در هفتاد و یکمین راهپیمایی بازگشت با عنوان لبیک یا اقصی شد.

هیات عالی راهپیمایی های بازگشت و شکست محاصره خواستار حضور گسترده مردم فلسطین در هفتاد و یکمین راهپیمایی بازگشت با عنوان لبیک یا اقصی شد.

 

به گزارش سایت بیداری اسلامی ، جمعه لبیک یا اقصی همزمان با پنجاهمین سال به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی برگزار می شود.

 

هیات عالی راهپیمایی های بازگشت اعلام کرد که تمامی تلاش های صهیونیست ها برای یهودی سازی قدس و تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی در برابر ایستادگی ملت فلسطین و پایداری آنان به شکست خواهد انجامید.

 

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز دربیانیه مهمی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی در روز جمعه با عنوان لبیک یا اقصی "شد.

 

 این جنبش در بیانیه ای که روز  چهارشنبه صادر شد با تاکید بر ادامه تمامی راهها برای یاری رساندن به مسجد الاقصی خواستار مشارکت گسترده گروههای فلسطینی  همزمان با پنچاهمین سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی شد.

 

 از 21 آگوست 1969 که مسجد الاقصی به آتش کشیده شد همچنان حفاری ها ، تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی و حمله شهرک نشینان و ساخت مستعمره های یهودی نشین در اطراف این مسجد ادامه دارد.

 

 احمد المدلل سخنگوی جنبش حماس با هشدار به توطئه های اسرائیل گفت : اسرائیل تلاش می کند تا جایگاه مسجدالاقصی را در بین مسلمانان و فلسطینی ها تغییر دهد. وی ادامه داد اساس درگیری امروز مسجد الاقصی و قدس است و تا زمانی که قدس و مسجدالاقصی در قبضه اشغالگران است بی تردید ما آرام نخواهیم نشست.

 

از سویی دیگر عبداللطیف قانوع نیز از رهبران جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت که اشغالگران و شهرک نشینان تلاش می کننند تا جوهره و قبله نمای ما را از مسجد الاقصی تغییر دهند اما باید بدانند مسجد الاقصی وقدس خط قرمز ماست.

 

طلال ابوظریفه عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با اشاره به اینکه اقدامات اسرائیل علیه مسجد الاقصی از سال 1948 تا کنون همچنان ادامه دارد گفت : سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی با بهانه های واهی و دروغین هیکل سلیمان از 50 سال پیش تا کنون ادامه دارد و امروز در حفاری ها ی این مسجد جلوه گر شده است.

 

وی ادامه داد : اسرائیل تلاش می کند تا واقعیت جدیدی را به ملت فلسطین تحمیل کند که در ایجاد دولت بزرگ یهودی خلاصه می شود.

 

راهپیمایی های بازگشت و شکستن محاصره غزه از31 مارس 2018 آغاز شده که طی آن بر بازگشت به سرزمین تاریخی فلسطین و شکستن محاصره ظالمانه نوار  غزه تاکید شده است، نظامیان صهیونیست از همان ابتدا با خشونت هر چه تمام تر با این راهپیمایی های مسالمت آمیز برخورد کردند که در نتیجه آن صدها نفر شهید و ده ها هزار نفر دیگر زخمی شده اند.
نظرات کاربران