کسی حاضر به پرداخت هزینه حمله به غزه نیست

این ادبیات رهبران دولتی و مخالف اسرائیل است که همواره آن را بیان می کنند : در مرحله آینده به ما قدرت بدهید تا حماس را نابود کنیم!.

معاریو در پایان نوشت که در سال 2014 حدود 74 اسرائیلی کشته شدند و اگر دولت اسرائیل اکنون بخواهد با حماس روبرو شود باید کشته های بیشتری بدهیم.ما باید 500 تابوت برای وارد شدن به غزه آماده کنیم!

 

یک روزنامه صهیونیستی نوشت : سیاستمدران اسرائیلی بخوبی می دانند که درباره نابودی حماس در غزه به "مردم خود" دروغ می گویند.

به گزارش خبرگزاری قدس ( قدسنا) بنقل از عربی 21 ، آریه الداد " در روزنامه معاریو افزود: بنی گانتس ، گابی اشکنازی و موشه  یعلون ؛ عمر پرتز ، لیبرمن و نتانیاهو نیز وعده هایی برای نابودی حماس دادند اما واقعیت این است که آنها بخوبی می دانند که هیچ یک از آنها حاضر به پرداخت هزینه آن نیست.

 

براساس این گزارش ، سیاستمداران اسرائیلی این وعده ها را برای ایجاد خوش بینی در بین جامعه صهیونیستی مطرح می کنند و نه بیشتر. این یک سادگی است چراکه آنها می دانند که دروغ می گویند و در عین حال این موضوع را پذیرفته اند که جامعه اسرائیلی هم از کسی که به آنها دروغ بگوید ، خشنود است!

این روزنامه نوشت : این ادبیات رهبران دولتی و مخالف اسرائیل است که همواره آن را بیان می کنند :" در مرحله آینده به ما قدرت بدهید تا حماس را نابود کنیم!.

این روزنامه نگار اسرائیلی نوشت : هنوز هم وعده های اسحاق رابین را به خاطر دارم که که یاسر عرفات را تهدید می کرد که اجازه نخواهد داد که از عسقلان موشکی شلیک شود. هنوز هم به یاد دارم که آریل شارون چگونه وعده داد که وضعیت غزه بعد از عقب نشینی بهبود خواهد یافت. با آنکه او می دانست ما بعد از عقب نشینی از غزه به پایگاه اصلی عملیات مسلحانه تبدیل شدیم.

 

این روزنامه نگار اسرائیلی با اشاره به دروغ گویی مقامهای نظامی و سیاسی اسرائیل نوشت : لیبرمن را یادتان هست که گفت هنیه باید اسرای ما را ظرف 48 ساعت آزاد کند و گرنه خواهد مرد! حتی گانتس هم می خواهد به " مردم اسرائیل " بگوید که این جنگ آخرین درگیری با حماس خواهد بود و این جنبش برای همیشه سرنگون خواهد شد. وی حتی گفته است اگر مجبور شویم تمامی رهبران حماس را خواهیم کشت و در صورت نیاز اقدام به عملیات زمینی خواهیم کرد.

این نویسنده اسرائیلی نوشت : زمانی که گانتس در سال 2014 رئیس ارکان ارتش در جنگ غزه بود، به خوبی می داند که چرا کابینه وی را به  عدم برنامه ریزی برای اشغال دوباره غزه متهم کرد و چگونه 500 تابوت برای نظامیان اسرائیلی بهای این عملیات بود. او اکنون مانند یک قهرمان در برابر اسرائیلی ها می ایستد و به آنان دروغ می گوید.

معاریو در پایان نوشت که در سال 2014 حدود 74 اسرائیلی کشته شدند و. اگر دولت اکنون بخواهد با حماس روبرو شود باید کشته های بیشتری بدهیم.

تمام. م/ع
نظرات کاربران