مرحله نخست تمام شد، انتقام بعدی در راه است

پایگاه خبری رای الیوم طی مقاله ای به مرحله پسا حمله حزب الله به مواضع رژیم صهیونیستی در منطقه آویویم واقع در اراضی اشغالی فلسطین (جنوب لبنان) پرداخت.

به گزارش سایت بیداری اسلامی، جنگ چندین مرحله است؟ یک مرحله آن پایان یافت، دور بعدی نزدیک است. آیا نبرد آینده  بر فراز آسمان لبنان است، همانطور که سید حسن نصرالله تاکید کرد؟ چرا پاسخ اخیر حزب الله، برنامه‌ریزی شده و مسئولانه بود؟

بله دور اول نبرد پایان یافت، مراحل بعدی نبرد، دوم، سوم و چهارم باقی مانده است، مقاومت در صحنه حضور دارد، مقاومت قدرتمند است و از  عقیده و اهدافش دست برنداشته و همچنان به آن پایبند است، مقاومت در سرزمین خود باقی مانده و  حق مشروع دفاع از خویش را اعمال می‌کند و با متجاوزان مقابله می‌کند و از کشور و کرامت امت و عقیده آن حمایت می‌کند.

هنگامی که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنرانی اخیر خود تاکید می‌کند که هدف قرار گرفتن خودروی نظامی اسرائیل، آن هم در قلب یک پایگاه نظامی اسرائیلی در دو کیلومتری مرزهای لبنان، برای تثبیت معادلات و قواعد درگیری بود. وی تاکید می‌کند که آن زمان که هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیلی به آسمان لبنان رخنه می‌کردند و حاکمیت کشور را نقض می‌کردند،سپری شده و از این به بعد با آنها مقابله خواهد شد و آن را سرنگون خواهیم کرد، این معنایش، ادامه تنش و اینکه آرامش هم موقت است که نشانه نگرانی اسرائیل هم هست، و  اینکه نبردها همچنان ادامه می‌یابد تا جنگ بزرگی رخ دهد که تنها معادلات را تغییر نخواهد داد بلکه نقشه‌ها را هم تغییر خواهد داد و مقصود ما نقشه‌های اسرائیلی است.

نکته مهم این است که واکنش حزب الله به تجاوزگری اسرائیل، به شیوه هدفمند و برنامه ریزی شده و با اهتمام و هوشمندی بالا صورت گرفت تا لبنان را در این مرحله دشوار از جنگ و ویرانی دور کند و این موضع مسئولانه‌ای  است که باید مورد توجه قرار دارد، چرا که شرکایی در لبنان هستند که باید نظر آنها را حتی اگر با نظر حزب الله اختلاف داشته باشد، در نظر گرفت و همچنین شرکایی در محور مقاومت هستند که باید با آنها هماهنگی صورت گیرد و از آمادگی آنها برای جنگ دوم اطمینان حاصل شود.

حزب الله طی سال‌های 2015 و 2016 به تجاوزات مشابه اسرائیل پاسخ داد و خودروهای زرهی اسرائیل را در منطقه مزارع اشغالی شبعا هدف قرار داد ولی این بار به شکل عمیق تر به اسرائیل پاسخ داد، یعنی تهدید کرد و تهدیدش را هم عملی کرد.اسرائیلی‌ها این نکته را درک خواهند کرد که هر تجاوز جدید به خاک لبنان و به طور مشخص به حزب الله با واکنش و پاسخ فوری روبرو خواهد شد و هرگز نباید منتظر زمان و مکان مناسب آن باشند، چرا که مرزهای بین المللی سقوط کرده به این معنا که دیگر هیچ خطوط قرمزی وجود ندارد که سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود بر این نکته تاکید کرد.

گمان نمی کنیم که جایی برای میانجی‌گران در هر نبرد آتی وجود داشته باشد، نبردی که حتما رخ خواهد داد و هرگز کسی از همپیمانانشان را نخواهند یافت که به تلفن آنها پاسخ دهد(منظور درخواست صهیونیست‌ها از همپیمانان برای کمک و میانجی‌گری) ما نمی‌گوییم که مزدورانشان،‌چرا که پاسخ ممکن است در حجم و سطحی بزرگتر و دردناک‌تر و سریع‌تر از آنچه فکرش را می کنیم،اجرایی باشد.

جنگ‌ها با نبردی که در اینجا و یا حمله‌ای که در آنجا رخ می‌دهد، مقایسه نمی‌شود، بلکه با نتایج نهایی آن ارزیابی می‌شود، همه ما اطمینان داریم مادامی که مقاومت وجود دارد، هرگز نتایج به نفع اسرائیلی‌های متجاوز نخواهد بود و حالت رعب و وحشتی که نتانیاهو و دار و دسته‌اش در آن به سر می‌برند، به خاطر موشک‌های نقطه زن است و اصرار ترامپ بر حضور همتای  ایرانی‌اش در نشست سران برای هرگونه مذاکرات احتمالی با سران ایران تاکیدی بر سخنانی است که ما می‌گوییم.حزب الله همچنان مطرح ترین عنوان برای مقاومت در زمانه‌ای باقی می‌ماند که شاهد عادی‌سازی روابط عربی و اسرائیلی هستیم، حزب الله جهت قطب نمایش همچنان در سطح ملی باقی خواهد ماند و دستاوردهایی که در پیروزی‌های سال 2000 و 2006  از آن سخن گفت، این مسئله را به تمام کسانی که تردید دارند و روابط خود را با دشمن عادی می‌کنند، می‌گوید، اینکه سید حسن نصرالله هر گاه حرفی را بزند، حتما آن را عملی می‌کند، هر گاه تهدید کند، آن را اجرا می‌کند، روزهای آینده صحت گفته‌های ما را اثبات خواهد کرد.

 
نظرات کاربران