حمایت نتانیاهو از مواضع امارات و بحرین!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از امارات و بحرین به خاطر موضع‌گیری علیه حمله حزب‌الله لبنان به این رژیم، تشکر و قدردانی کرد.

 

 

بنیامین نتانیاهو در آغاز جلسه هفتگی کابینه خود از اظهارات مقامات وزارت خارجه بحرین و امارات، که اقدام تلافی‌جویانه حزب‌الله علیه رژیم صهیونیستی را محکوم کردند، استقبال کرد.

وی گفت: امارات و بحرین ناتوانی دولت لبنان را در جلوگیری از عملیات حزب‌الله علیه اسرائیل محکوم کردند.

 

نتانیاهو در ادامه گفت: ما چندین روز در بیش از یک جبهه تنش داشتیم. می‌توانستیم این هفته را به شکل متفاوتی آغاز کنیم اما با ترکیبی از استحکام و پختگی کار کردیم و به تمام اهداف خود رسیدیم.

 

پیشتر"خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه" وزیر خارجه بحرین در حساب شخصی خود در توییتر نوشته بود: حمله گروهی به گروه دیگر، مساله‌ای است که قوانین بین‌المللی آن را خلاف می داند و به نظاره نشستن کشوری بر درگیری‌هایی که در مرزهایش رخ می‌دهد و مردمش را به خطر می‌اندازد، سهل‌انگاری بزرگ این کشور در برعهده گرفتن مسؤولیت‌هایش به حساب می‌آید.

"انور قرقاش" وزیر مشاور امارات در امور خارجه نیز در صفحه توییتر خود ضمن انتقاد از وضعیت لبنان و تنش اخیر میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله مدعی شد: تا زمانی که لبنانی‌ها از تصمیم‌گیری‌های یکجانبه و پیامدهای آن رنج می‌برند قلب ما با لبنان و مردم آن است.

وی گفت: منطق حکم می‌کند تصمیم جنگ، صلح و ثبات توسط دولت گرفته شود و در وهله اول بر منافع ملی و سلامت شهروندان تاکید داشته باشد.

 
نظرات کاربران