هتک حرمت مسجد الاقصی /نتانیاهو وارد الخلیل شد

رسانه‌های فلسطینی از درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در الخلیل همزمان با سفر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به این شهر خبر دادند. نتانیاهو نیز در لحظه ورود به شهر اشغالی الخلیل در سخنانی تحریک آمیز گفت که ما از الخلیل نخواهیم رفت.

به گزارش به نقل از فلسطین الیوم، عصر  روز گذشته(چهارشنبه) درگیری‌هایی بین جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی در ورودی خیابان الشهداء در شهر الخلیل رخ داد.
منابع فلسطینی گزارش دادند که فلسطینی ها تصاویر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را آتش زدند که فعالان و رسانه‌های فلسطینی تصاویر و فیلم مربوط به آن را منتشر کردند.

 

تنش در الخلیل از آنجا افزایش یافت که بنیامین نتانیاهو در لحظه ورود به شهر الخلیل در سخنانی تحریک آمیز گفت که ما بیگانه نیستیم و برای همیشه در اینجا باقی خواهیم ماند.

نتانیاهو در حال سخنرانی در برابر مسجد الابراهیمی

گفتنی است که نظامیان رژیم صهیونیستی به منظور فراهم کردن مقدمات سفر نتانیاهو و ریولین به الخلیل مراکز خرید در محله قدیمی این شهر را بسته و تمام مدارس را تخلیله کردند. نظامیان صهیونیست همچنین مانع از پوشش خبری ورود نتانیاهو و ریولین به الخلیل از سوی خبرنگاران شدند.


این درحالی است که پیش از ورود نتانیاهو به حرم ابراهیمی رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی وارد این مکان مقدس شد.


گروه های فلسطینی در موضع گیری های خود از تصمیم نتنیاهو برای ورود به مسجد حضرت ابراهیم واکنش تندی نشان دادند. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به این اقدام نخست وزیر رژیم اشغالگر به حرم حضرت ابراهیم (ع) در شهر الخلیل، اعلام کرد : این اقدام نتانیاهو، نشانه ای از درگیری است که مقامات رژیم اشغالگر طی آن به سمت یهودی سازی کرانه باختری به عنوان یک امر واقع پیش می روند.

جنبش حماس تاکید کرد: مقاومت در کرانه باختری و ملت قهرمان فلسطین ، به شهرک نشینان اجازه نخواهند داد که در سرزمین ما در امنیت زندگی کنند.

 

حماس همچنین از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین و سرویس های امنیتی وابسته به آن ، خواست که توافق های خود با رژیم اشغالگر اسرائیل را متوقف کند و دست مقاومت را برای مقابله با اشغالگران بازد بگذارد.

 

اما سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین به اظهارات تحریک آمیز بنیامین نتانیاهو درباره اینکه «همیشه در الخلیل باقی خواهیم ماند» واکنش نشان داد، وگفت: «آن چیزی که برای همیشه باقی می‌ماند، ‌مقدسات فلسطین است». ابوردینه افزود: ورود غیرقانونی امروز نخست‌وزیر و رئیس رژیم اشغالگر به شهر الخلیل، خطرناک است و احساسات مسلمانان را تحریک می‌کند.

وی تاکید کرد که «ورود غیرقانونی نتانیاهو(نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) و روبین رولین (رئیس رژیم صهیونیستی) به شهر الخلیل و حرم ابراهیمی شریف در ادامه تجاوزات به مقدسات اسلامی و مسیحی است».

نافذ عزام عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین - عکس از فلسطین الیوم

این در حالی است که شیخ نافذ عزام عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به این اقدام نتانیاهو گفت این یک تجاوز جدید است که عمق نگاه اسراییل به مقدسات اسلامی فلسطینی‌ها و تاریخ آنها را نشان می دهد.
وی ادامه داد که مقابله با این اقدام آنکه مسئولیت فلسطینی ها نیست بلکه تمام اعراب و مسلمانان مسئولیت دارندکه  البته بی تفاوتی رهبران عربی نیز شرایطی را برای اسراییل باهم کرده است که گمان دارد به آسانی می تواند متعرض مقدسات اسلامی شود.
نظرات کاربران