انتقاد شدید اسقف بیت المقدس از رژیم‌های سازشکار عربی

اسقف عطاء اله حنا در گفت‌وگو با خبرگزاری فلسطین الیوم، تاکید کرد تمام اقدامات اسرائیل علیه مقدسات اسلامی و مسیحی را به طور کامل مردود می‌دانیم، چرا که این سرزمین و مقدسات آن متعلق به فلسطینی هاست.

اسقف عطالله حنا رئیس اسقف‌های ارتدوکس روم در بیت المقدس اشغالی در واکنش به هتاکی رئیس رژیم صهیونیستی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مقدسات در شهر الخلیل تاکید کرد ورود رووین ریولین رئیس و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل هرگز بر روحیه ملت ما و حقوق کامل آنها و میراث و تاریخ آنها در این سرزمین و مقدسات اسلامی و مسیحی تاثیر نخواهد گذاشت.

 

به گزترش خبرگزاری قدس ( قدسنا) وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فلسطین الیوم، تاکید کرد تمام اقدامات اسرائیل علیه مقدسات اسلامی و مسیحی را به طور کامل مردود می‌دانیم، چرا که این سرزمین و مقدسات آن  متعلق به ماست.

اسقف حنا افزود :  ورود ریولین و نتانیاهو به مسجدابراهیمی در شهر الخلیل یک اقدام تحریک آمیز و موضع خصمانه علیه ملت فلسطین است.

 

وی افزود تمام کلیساهای فلسطین این تجاوزات و  اقدامات و سیاست های اسرائیلی علیه مقدسات اسلامی و مسیحی فلسطین را محکوم می کند.

این اسقف فلسطینی بر همبستگی خود با مردم الخلیل در مقابله با اشغالگران اسرائیلی تاکید کرد و آن را در راستای انتخابات آتی رژیم صهیونیستی قلمداد کرد.

اسقف حنا به انتقاد شدید از رژیم‌های سازشکار عربی که در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها به اماکن اسلامی سکوت کرده‌ اند پرداخت و گفت امیدواریم که این سکوت باشد نه خیانت، برخی اعراب رسما از مرحله سکوت به مرحله عادی سازی روابط و مرحله افتادن کامل در آغوش آمریکا و اسرائیل رسیده‌اند.

 

وی افزود ملت فلسطین فقط بر آزادگان امت عربی تکیه می‌کند که جهت قطب نما خود را به سمت دفاع از مسئله فلسطین و قدس اشغالی نشانه رفته‌اند.

این اسقف فلسطینی بر ضرورت ساماندهی صفوف داخلی و وحدت همه قشرها و طیف‌های فلسطینی برای قرار گرفتن در یک صف واحد و قدرتمند برای دفاع از مقدسات و سرزمین فلسطین تاکید کرد.
نظرات کاربران