موشک ایرانی که اسرائیلی ها به احترامش کلاه از سر برداشتند

 یوزی رابین مدیر اسبق برنامه موشکی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که “به‌احترام موشک‌ ایرانی کلاه از سر برمی‌دارم” .

 

به گزارش سایت بیداری اسلامی، پایگاه تحلیلی دبکا فایل متعلق به رژیم صهیونیستی در مطلبی با بررسی موشک کروز هویزه به مشخصات فنی این موشک پرداخته و در توصیف آن نوشت که نه تنها اسرائیل بلکه آمریکا هم توان مقابله با موشک کروز جدید ایران را ندارد.

یوزی رابین مدیر اسبق برنامه موشکی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که “به‌احترام موشک‌ ایرانی کلاه از سر برمی‌دارم” اما اکنون دشمنان ایران با رونمایی از نسل جدید موشک‌های کروز زمینی، بهتر و بیشتر دریافته‌اند که “کروزهای زمینی ایران” یعنی مشکل جدی و جدید برای آنها، یعنی “دست‌ِبزن” جدیدی که معادلات منطقه‌ای آنها را تحت تأثیر جدی قرار خواهد داد.

 

موشک کروز هویزه یکی از انواع موشک های کروز ساخت ایران است که ۱۳ بهمن ماه سال گذشته و در جریان نمایشگاه دستاوردهای دفاعی و سازندگی توسط امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با حضور سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد.

 

طبق اعلام وزیر دفاع، این موشک بردی معادل ۱۳۵۰ کیلومتر داشته و آزمایش پروازی آن در برد پروازی ۱۲۰۰ کیلومتر انجام و این موشک موفق شد که اهداف از پیش تعیین شده را با دقت مورد اصابت قرار دهد.

وزارت دفاع، ساخت و تولید موشک کروز هویزه را گامی موثر در افزایش توانمندی نیروهای مسلح و قدرت بازدارنگی کشور دانسته و اعلام کرده که این موشک «دستان بلند» نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاع موشکی کروز است.

 
نظرات کاربران