چهار اتفاقی که به حیات سیاسی نتانیاهو پایان خواهد داد

همزمان با نزدیک شدن انتخابات کنیست رژیم صهیونیستی، گزارش‌ها نشان می‌دهد که رقابت بسیار شدیدی بین بنیامین نتانیاهو رهبر حزب لیکود و بنی گانتس رهبر حزب آبی سفید رخ خواهد داد.

به گزارش سایت بیداری اسلامی، بنقل از فلسطین الیوم، انتخابات کنیست اسرائیل دومین انتخابات رژیم صهیونیستی در سال جاری میلادی است که می تواند به خطرناک ترین بحران سیاسی این رژِیم تبدیل شود.

برخی تحلیلگران سیاسی می گویند انتخابات کنونی اسرائیل به دلیل ویژگی های جدید و تکرار آن برای دومین بار آن هم در یک سال تاثیرات منفی بر اقتصاد احزاب اسرائیلی خواهد داشت.

 

 مصطفی الصواف در این باره میگوید:  انتخابات کنونی کنیست اسرائیل دربین انتخابات گذشته خطرناک ترین بحران برای ماهیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.  برای نخستین بار است که طرفداران دو نامزد رقیب در طول تاریخ اشغالگری اسرائیل با هم درگیر شدند.

 

وی می افزاید نتایج  انتخابات دوم کنیست با نتایج انتخابات اول تفاوت چندانی نخواهد داشت و هیچ کدام از دو طرف  موفق به تشکیل دولت نخواهد شد. این تحلیلگر فلسطینی ادامه داد صحنه سیاسی اسرائیل قبل از برگزاری انتخابات نشان دهنده یک بن بست شدید سیاسی است.

 

از سوی دیگر حسن عبدو تحلیلگر فلسطینی معتقد است انتخابات اسرائیل بین دو جریان راستگرای افراطی به رهبری نتانیاهو و آنچه جریان میانه رو به رهبری گانتس نامیده می شود نشان دهنده بحران عمیق و گسترده در جامعه اسرائیلی است.

 

وی ادامه داد البته ممکن است اسرائیل برای غلبه بر چنین بحرانی دست به تنش آفرینی در محیط پیرامونی خود بزند.

 این تحلیلگر همچنین معتقد است نتایج انتخابات مانند گذشته خواهد بود.

وی دو سناریو را برای نتایج انتخابات مطرح کرد و گفت سناریوی نخست این است که  نتانیاهو با ائتلاف راست گرایان افراطی دولت تشکیل دهد و دوم اینکه گانتس با همکاری لیبرمن بتوانند اقدام به تشکیل دولت کند اما احتمال برگزاری دور سوم انتخابات وجود ندارد.

 

این تحلیلگر سیاسی گفت :  موضوع جاسوسی از کاخ سفید، صحنه درگیری بین جریان های اسرائیلی ، فرار ذلت بار نتانیاهو به پناهگاه، تکرار انتخابات برای بار دوم در یک سال  چهار رویدادی هستند که می تواند برای همیشه به حیات سیاسی نتانیاهو پایان دهد.

انتخابات کنیست اسرائیل 17 سپتامبر ( 27 شهریور ماه ) سال جاری برگزار می شود.

 

 

 
نظرات کاربران