دومین فرمانده حماس نیز در عربستان بازداشت شد!

مقامات سعودی، ابوعبیده الآغا» یکی از رهبران جنبش حماس و بازرگان را بازداشت کرده و او را در زندان سیاسی ذهبان زندانی کردند.

یک رسانه عربی حاشیه خلیج فارس از بازداشت دومین رهبر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در عربستان پرده برداشت.

 

به گزارش سایت بیداری اسلامی، منابع سیاسی فلسطینی فاش کرد که مقامات سعودی، "ابوعبیده الآغا» یکی از رهبران جنبش حماس و بازرگان را بازداشت کرده و او را در زندان سیاسی "ذهبان" زندانی کردند.

 

پایگاه خبری الخلیج انلاین به نقل از منابع تاکید کردند ابوعبیده فرزند یکی از "خیری الآغا" مطرح ترین بنیانگذاران جنبش حماس به شمار می رود که در سال 2014 از دنیا رفت.

 

 الآغا از رهبران جنبش حماس در عربستان سعودی به شمار می رود که تابعیت سعودی را کسب کرده و هیچ دلیل و تفسیری برای ادامه بازداشت در زندان های سعودی وجود ندارد.

 

 وزارت خزانه داری آمریکا در سپتامبر 2015 میلادی اعلام کرده بود که الآغا ریاست کمیته مالی جنبش حماس در عربستان به شمار می رود.

 

 محسن صالح مدیرکل مرکز مطالعات الزیتونه تاکید کرد مقامات سعودی، الآغا را از بیش از یک سال و نیم پیش بازداشت کرده اند بدون اینکه اطلاعات مشخصی درباره علت بازداشت وی وجود داشته باشد.

وی افزود الآغا فرزند خیری الآغا از موسسان جنبش حماس به شمار می رود.

 

وی ادامه داد: عربستان ، 60 فلسطینی را بدون هر گونه اینکه اتهامات مشخصی به آنها نسبت دهد، بازداشت کرده است،و خانواده ها ماه ها  از آنها اطلاعی نداشتند و پس از آنکه توانستند با آنها ارتباط برقرار کنند، گزارش هایی از اعمال فشارهای مختلف جسمی و روانی بر فرزندانشان منتشر شد.

 

این کارشناس گفت این افراد به سبب وابستگی به جریان اسلامی فلسطین یا نزدیک شدن به این جریان و نیز به خاطر حمایت از مقاومت فلسطین و جمع آوری کمک برای آنها یا حمایت از ایستادگی ملت فلسطین در قدس و نوار غزه و دیگر مناطق فلسطین به زندان های سعودی افکنده شدند.
نظرات کاربران