آخرین رویدادهای صبح امروز سرزمین های اشغالی

حملات نظامیان اسرائیلی به کرانه باختری و بازداشت 7 فلسطینی گزارش یک مرکز فلسطینی درباره شهرک سازی گسترده اسرائیل در 600 هکتار از زمین های کرانه باختریدرخواست ترکیه از اینترپول برای بازداشت محمد دحلانتهدید لیبرمن درباره تشکیل کابینه

حملات نظامیان اسرائیلی به کرانه باختری و بازداشت 7 فلسطینی گزارش یک مرکز فلسطینی درباره شهرک سازی گسترده اسرائیل در 600 هکتار از زمین های کرانه باختری و درخواست ترکیه از اینترپل برای بازداشت محمد دحلان و تهدید لیبرمن درباره تشکیل کابینه مهمترین رخدادهای سیاسی صبح امروز سرزمین های اشغالی را به خود اختصاص داد.

 

حملات نظامیان اسرائیلی به کرانه باختری و بازداشت 7 فلسطینی / گزارش یک مرکز فلسطینی درباره  شهرک سازی گسترده اسرائیل در 600 هکتار از زمین های کرانه باختری و درخواست ترکیه از اینترپل برای بازداشت محمد دحلان و تهدید لیبرمن درباره تشکیل کابینه مهمترین رخدادهای سیاسی صبح امروز سرزمین های اشغالی را به خود اختصاص داد.

 

بازداشت 7 فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیلی به کرانه باختری

 

به گزارش منابع خبری فلسطینی ، صبح امروز نظامیان اسرائیلی در حمله به مناطقی ازکرانه باختری 7 شهروند فلسطینی را بازداشت کردند. حمله به منازل فلسطینیان و بازداشت برخی از شهروندان فلسطینی رویه ای است که هرچند وقت یکبار از سوی نظامیان اسرائیلی اجرایی می شود.

 

شهرک سازی گسترده در ۶۰۰ هکتار از زمین‌های کرانه باختری

 

گزارش هفتگی یک مرکز فلسطینی نشان می دهد نیروهای رژیم صهیونیستی به شهرک سازی خود در بخش وسیعی گسترده ای از سرزمین های کرانه باختری ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش کرانه باختری شاهد حملات بی سابقه اسرائیل برای تسلط بر مساحت گسترده ای از زمین های این منطقه است که شامل مناطق ج نیز می شود. در این گزارش آمده است که اسرائیل بیش از 600 هکتار از زمین های کرانه باختری را بمنظور ساخت شهرک به اشغال خود درآورده است.

 

درخواست ترکیه از پلیس اینترپل برای بازداشت محمددحلان

 

دولت ترکیه از پلیس اینترپل خواست تا محمد دحلان یک مقام فتح را به اتهام خدشه دار کردن  امنیت ملی ترکیه بازداشت کند.

محمد دحلان که پرونده های زیادی در ارتباط با رابطه با اسرائیلی ها و امریکا و خیانت به مردم فلسطین دارد در امارات زندگی می کند. دولت ترکیه به آمریکا اعلام کرده است که اگر دحلان را در اختیار وی بگذارد از موضوع شمال سوریه عقب نشینی خواهد کرد.

 

لیبرمن تهدید کرد

موضوع تهدید لیبرمن امروز تیتر اصلی بیشتر رسانه های صهیونیستی بود. لیبرمن تهدید کرده است که اگر گانتس و نتانیاهو  طرح پیشنهادی وی را نپذیرند آن گاه وی از طرف سوم حمایت خواهد کرد.وی که رئیس حزب اسرائیل بیتنا را برعهده دارد  همچنین از کشیده شدن انتخابات به دور سوم نیز ابراز نگرانی کرده است.

 
نظرات کاربران