فلسطین از موضوع اول جهان اسلام خارج نخواهد شد/آمریکا را دوست دانستن خطای استراتژیک است؛

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان در طول سال‌‌های اخیر تلاش کردند تا موضوع فلسطین و قدس شریف را از مسئله اول دنیای اسلام خارج کنند و حتی آنرا به فراموشی بسپارند گفت: افکار عمومی چنین اجازه‌ایی را به آنها نخواهد داد.

 

به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی،  حجت الاسلام  و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در مراسم اقتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلام، بیان داشت:موضوع مسجد الاقصی که در دستور کار این کنفرانس قرار گرفته است، یکی از مهم ترین موضوعات جهان اسلام است؛ اگرچه دشمنان ما در طول سال های اخیر تلاش کردند تا موضوع فلسطین و قدس شریف را از موضوع اول جهان اسلام خارج کنند، اما افکار عمومی، عالمان و فرهیختگان جهان اسلامی این اجازه را به آنها ندادند و نخواهند داد.

رئیس جمهور گفت :‌ مهم‌‌ترین موضوعی که در طول دهه‌های اخیر علیه مسلمانان طراحی شده است، تردید نسبت به موضع قدرت‌هایی است که با جهان اسلام دشمنی دیرینه دارند.

روحانی افزود: همه تلاش‌ها بر این اساس بوده که غرب و در راس آن آمریکا در طول سالیان دراز چه جنایات‌هایی بر دنیای اسلامی روا داشته است، همه تلاشها برای این بوده است تا از یاد ببریم که میلیون‌ها مسلمان فلسطینی در دنیا آواره هستند و بنا دارند تا از اهمیت این موضوع کاسته شود که مردم فلسطین باید سرزمین مادری خود باز گردند؛ هرچند دشمنان در این زمینه توفیقاتی را به دست آورده اند ولی به اهدف شوم خود نرسیده اند،  آنها میخواستند اسرائیل مورد اعتماد مردم مسلمان منطقه و حتی مردم فلسطین قرار گیرد، اما این راستا توفیق چندانی را بدست نیاوردند.
 
وی خاطر نشان کرد: آمریکا دوست منطقه و دنیای اسلام نیست و حل مسائل منطقه باید به دست خود مردم در منطقه حل شود؛ آن‌ها برای منطقه ما ظلم و خونریزی آوردند؛ اگر بناست فلسطین آزاد شود که باید شود، باید به دست مردم فلسطین آزاد شود.

رئیس جمهور کشورمان اظهار داشت: آمریکا را دوست دانستن خطای استراتژیک است؛ جای تاسف است که برخی حکام کشور‌های مسلمان، دست دوستی به سمت اسراییل دراز کرده‌اند.

 
نظرات کاربران