ویژه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی+ سخنرانی مهمانان اجلاس

به برکت پایداری و مقاومت پیروز هستیم/ ما اجازه معامله قرن را نمی‌دهیم/ برخی از رژیم‌های عربی با معامله قرن به دنبال غارت فلسطین هستند

 

عزت رشق، نماینده جنبش حماس در آیین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت وحدت میان مسلمانان می‌تواند یک حقیقت برای پشتیبانی از فلسطین باشد.

 

 عزت رشق، نماینده جنبش حماس در آیین افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی  از حمایت‌های ویژه جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب از وحدت تقدیر کرد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، مسأله فلسطین را قلب جهان اسلام دانست و تأکید کرد: امروز مردم فلسطین آماج حملات و توطئه‌های گوناگون دشمنان هستند ولی به برکت پایداری و مقاومت در برابر این جنایت‌ها ایستادگی کرده اند.

رشق اضافه کرد: پیروزی برای ملت فلسطین است چرا که این ملت با شهادت و مقاومت بیگانه نیستند.
وی با بیان این‌که اسرائیل به دنبال نابودی هویت اسلامی قدس شریف است، عنوان داشت: ما می‌توانیم با وحدت و هم دلی در برابر دشمن بایستم به شرط این‌که مردم مسلمان حمایت‌های لازم را داشته باشند.

نماینده حماس در سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت عنوان کرد: امروز در فلسطین شاهد نمونه‌های پویایی از مقاومت هستیم.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات در فلسطین گفت: همه فلسطینی‌ها به دنبال زنده کردن حقوق مشروع خود هستند.

رشق در ادامه سخنان خود معامله قرن را توطئه صهیونیستی – آمریکایی دانست و تصریح کرد: متأسفانه برخی از رژیم‌های عربی نیز در این کار دخالت دارند. با معامله قرن به دنبال غارت فلسطین هستند.
وی ادامه داد: دشمنان می‌خواهند با کمک کشورهای مرتجع عربی معامله قرن را رقم بزنند، ولی حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران مانع تحقق این هدفشان شده است.
نماینده حماس با بیان این‌که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند راه حل فلسطین باشد، گفت: درخواست ما از میهمان اجلاس این است که با گام‌های عملی خود مانع تحقق معامله قرن شوند. ما اجازه معامله قرن را نمی‌دهیم.
 

معاون دبیرکل حزب الله لبنان: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت و وحدت است/ ایران محور مقاومت است و امام خامنه ای رهبری مقاومت و رهبری امت اسلامی را در دست دارند

ویژه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی؛  معاون دبیرکل حزب الله لبنان: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت و وحدت است ایران محور مقاومت است و امام خامنه ای رهبری مقاومت و رهبری امت اسلامی را در دست دارند

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت نجات فلسطین از طریق سازمان ملل و ... امکان پذیر نیست بلکه با وحدت و حرکت جهادی این امر تحقق خواهد یافت.

 

 شیخ "نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با اشاره به جنگ ۳۳روزه لبنان علیه رژیم صهیونیستی که نیروهای مقاومت در این جنگ به پیروزی تاریخی دست یافتند گفت: جایگاه مقاومت در این جنگ بسیار تأثیرگذار بود.
 
وی با اشاره به اینکه این کنفرانس به برکت ولادت پیامبر (ص) و امام صادق (ع) و با موضوع فلسطین برگزار شده است، تصریح کرد: فلسطین منشأ وحدت اسلامی و جزیی از محور توحید و مقاومت است و هرکس پرچم فلسطین را حمل کند پیروز می شود، فلسطین جوهره پیروزی امت اسلامی در تمام زمان ها و نمونه جهاد و صبر است.
 
نعیم قاسم با اشاره به نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی(ره) گفت: قدس در رأس مسائل منطقه است؛ روز قدس یک روز جهانی است و تنها اختصاص به قدس ندارد؛ این روز، روز مواجهه ملت ها با ظلم آمریکا و دیگر ابر قدرت ها است. روز قدس روز احیای اسلام است.
 
وی تأکید کرد: تنها راه آزادی فلسطین مقاومت و وحدت است. ما توانسته ایم با وحدت خود، در برابر دشمنان مقاومت کرده و تا زمانی که اشغال گری موجود است، جوانان مقاومت نیز در میدان هستند و مناقین مایوس می شوند.
 
وی در ادامه افزود: ما قوی ترین افردا هستیم و با ایمان و افراد قدرتمند خود در مقابل دشمنان ایستادگی می کنیم.
 نعیم قاسم درباره قدرت حزب الله در منطقه نیز خاطرنشان کرد: قدرت حزب الله در زمینه فرهنگ و تجهیزات و سایر امکانات توسعه پیدا کرده است . حزب الله جزیی از این ملت است و از آنها در تحقق خواسته هایشان حمایت می کند و به زودی دشمنان فاسد را شکست خواهد داد.
 
معاون دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تأکید کرد: وحدت نقطه قدرت ماست  و ما باید بدانیم چگونه با یکدیگر تعامل داشته باشیم.
 
وی با تمجید از مواضع جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ایران محور مقاومت است و امام خامنه ای رهبری مقاومت و رهبری امت اسلامی را در دست دارند. جنگ این کشور جنگ ماست و صلح آن نیز صلح ماست.
 
وی با اشاره به اینکه باید گام هایی برای آزادی قدس انجام شود گفت: ما با وحدت خود می توانیم به زودی در برابر چالش ها پیروز شویم و باید دانست که نجات فلسطین از طریق سازمان ملل و ... امکان پذیر نیست بلکه با وحدت و حرکت جهادی این امر تحقق خواهد یافت.
 
نعیم قاسم با اشاره شهادت ابوالعطاء، از فرماندهان فلسطینی به همراه همسرش، گفت: در این جنایت، اروپا و آمریکا شریک بوده اند.
 وی با تأکید بر حمایت از ملت مجاهد یمن که در مقابل رژیم سعودی ایستاده است، حمایت خود را از ملت سوریه و عراق و بحرین اعلام و تأکید کرد که ما برای نجات آنها از چنگال حکومت ظالم ایستاده ایم.
وی در پایان تأکید کرد: تحریم اقتصادی نوعی اشغالگری است و ما در برابر همه ی اشکال اشغال ایستاده ایم. راه حل آن مقاومت نظامی و اقتصادی و فرهنگی است و تسلیم در برابر آن، به زیان همه خواهد بود.

 

شیخ عیسی قاسم: دشمنان با صلح میخواهند فلسطین را از اسلام بگیرند/فلسطین تنها با شعار پس گرفته نخواهد شد/ هرکشور اسلامی به معامله قرن بپیوندد خود را متلاشی کرده است

ویژه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی؛  شیخ عیسی قاسم: دشمنان با صلح میخواهند فلسطین را از اسلام بگیرندفلسطین تنها با شعار پس گرفته نخواهد شد هرکشور اسلامی به معامله قرن بپیومدد خود را متلاشی کرده است

رهبر شیعیان بحرین در سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی گفت فلسطین تنها با شعار و شور پس گرفته نمی‌شود بلکه باید با ایثارگری و رهبری واحدی در راه آزادسازی فلسطین جانفشانی کرد.

 

 شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین با اشاره به اینکه فلسطین موضوع اول جهان اسلام است، گفت: نباید از وظایف خود در مورد فلسطین سرباز زنیم و اگر به این موضوع توجه نکنیم عذاب الهی و آتش دوزخ بر ما فرود خواهد آمد، نباید دنیا را به آخرت فروخت، بنابراین به پا خیزیم و مذاکره هم نکنیم تا صلح را به ما بدهند چون با صلح می‌خواهند فلسطین را از ما بگیرند و نباید هیچ ترس و واهمه‌ای از دشمن داشت.

 
وی افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «به ریسمان الهی چنگ بزنید و این راه هدف را به شما نشان می‌دهد»، این اجلاس نیز نشانه‌ای کوچکی از وحدت پر خیر و برکت امت اسلامی است، امت اسلامی نمونه و الگو یک امت واحده است که انسان را به سمت خداوند سوق می‌دهد و زندگی انسان را به کمال غایی خود می‌رساند.
 
رهبر شیعیان بحرین خطاب به امت اسلامی گفت: به وحدت خود بازگردید، با بازگشت به وحدت کل زمین زنده می شود و انسانیت و همه انسان ها پویا خواهند شد، زمین در غیر این صورت مرده خواهد بود و به کویری شبیه می شود، اسلام امانتی به گردن این امت است و این امت باید به وظیفه خود عمل کند، ما تحت امتحان سختی هستیم و آزمون پایداری و عزت بر ما روا شده است.
 
شیخ عیسی قاسم خاطرنشان کرد: موضع امت در مورد فلسطین و مسجد الاقصی یک آزمون سخت است، این امت یا باید به شکل متفرق بماند که روز به روز شکست خواهد خورد یا به وحدت خود بازگردد. وحدت به سرزمین ها پویایی می‌بخشد، پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند « دشمن به دنبال توان و قدرت امت اسلامی در وحدت است»، وحدت امت اسلامی در پاسخ به خداوند که می فرمایند "به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید" باید جواب دهد.
 
رهبر شیعیان بحرین بیان کرد: پرسش برای همه امت اسلامی این است که آیا همه ملت فلسطین و مسجد الاقصی باید در برابر رژیم صهیونیستی تنها بمانند تا این مردم مظلوم در درد و رنج غرق شوند و هیچکس خم به ابرو نیاورد و نبیند که این مردم در یوغ دشمنی این رژیم بمانند.
 
شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: اگر برای وجب به وجب این خاک اقدامی نکنیم و در برابر تجاوزات اسرائیل ساکت باشیم خداوند از ما نمی‌گذرد. فلسطین و قدس مساله یک امت اسلامی است و کل امت باید به پا خیزد و برای یاری رساندن به فلسطین هماهنگ باشد و این فلسطین تنها با شعار و شور پس گرفته نمی‌شود بلکه باید با ایثارگری و رهبری واحدی در راه آزادسازی فلسطین جانفشانی کرد تا این مساله به سرانجام برسد.
 
رهبر شیعیان بحرین ادامه داد: موضوع فلسطین باعث می‌شود که وحدت خود را بازیابیم تا به یک امت قدرتمند و واحد تبدیل شویم، در این شرایط می توانیم کل بشریت را نجات دهیم.
 
وی افزود: در عصر امروز بسیاری از رژیم ها در مبارزه و نجات فلسطین به معامله قرن پیوستند، این رژیم ها در آستانه فروپاشی خطایی را در پیش گرفتند که نهایتا مسیر آنها به پایان می رسد و آنها نه تنها رژیم خود بلکه مردم شان را نیز از بین می برند، این رژیم ها نباید از وظیفه خود سرباز زنند.
 
شیخ عیسی قاسم در پایان خاطرنشان کرد: مردم بیت المقدس در برابراشغالگری اسرائیل ایستاده اند و مقدسات اسلامی که مایه عزت این امت است هرروز توسط صهیونیستها مورد اهانت قرار‌می گیرد. لذا ما نباید اجازه دهیم یک وجب از این سرزمین پاک در دست اشغالگران باقی بماند. چرا که مسئله فلسطین و قدس مساله همه امت است.

 

 

وزیر اوقاف سوریه: موضوع بیت‌المقدس و فلسطین در سوریه یک موضوع اساسی است/ آمریکا نمی تواند به اراده ملت ایران و سوریه خللی وارد کند

ویژه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی؛  وزیر اوقاف سوریه: موضوع بیت‌المقدس و فلسطین در سوریه یک موضوع اساسی است آمریکا نمی تواند به اراده ملت ایران و سوریه خللی وارد کند

محمد عبدالستار السید در مراسم سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت آمریکا با وجود تحریم‌های اقتصادی که علیه سوریه و ایران داشته است، نتوانسته خدشه‌ای به اراده ملت‌های ایران و سوریه وارد کند.

 "محمد عبدالستار السید" در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، طی سخنانی با اشاره به اینکه دمشق میزبان حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) است، اضافه کرد: دمشق قلب مقاومت و پایداری بوده و بشار اسد، رئیس جمهور این کشور، مقابل دنیای استکبار ایستاد و توانست جبهه مقاومت را از سوریه تا جمهوری اسلامی ایران تشکیل دهد.

 
وزیر اوقاف سوریه با تاکید بر اینکه دمشق با هر گونه خشونت و افراط‌گرایی مقابله می‌کند، از ارادت مردم دمشق به خاندان اهل‌بیت(ع) یاد کرد و گفت: هر چند در سوریه شاهد تجاوزگری افرادی هستیم که در طول تاریخ عادت داشتند به حقوق مظلومان تجاوز کنند، اما خداوند متعال همچنان با ماست و تا زمانی که رهبر معظم انقلاب اسلامی حامی وحدت و پایداری کشورهای اسلامی در جبهه مقاومت باشند این جبهه با قدرت به حرکت خود ادامه می‌دهد.
 
عبدالستار السید خاطرنشان کرد: امروزه در سوریه موضوع بیت‌المقدس و فلسطین را یک موضوع اساسی می‌دانیم و دغدغه مهم ما موضوع فلسطین است چراکه فرزندان ما در ارتش جهان عرب علیه صهیونیست‌ها در گذشته جنگ و مبارزه کردند و جان خود را از دست داده‌اند؛ این رشادت‌ها ناشی از ایمان و اعتقاد به خدا و اینکه مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان است.
 
وی ادامه داد: هرگز اجازه نمی‌دهیم، بی‌بند و باری را به نام اسلام در منطقه شام ترویج کنند؛ همانطور که پیامبر اسلام(ص) فرمودند شام همانند ستون نوری است که از پیامبر و خاندان ایشان نشأت گرفته است.
 این شخصیت سوری گفت: آمریکا با وجود تحریم‌های اقتصادی که علیه سوریه و ایران داشته است، در هیچ شرایطی نتوانسته و نخواهد توانست خدشه‌ای به اراده ملت‌های ایران و سوریه وارد کند.
 
وی ادامه داد: وهابی‌هایی که خوار شمرده می‌شوند و ظلم‌های بزرگی را در حق مردم سوریه کرده و با گسترش عملیات تروریستی ملت ما را به خاک و خون کشیده‌اند، باید بدانند مقاومت خط ایمان به خداست و همانطور که امام حسین(ع) فرمودند، ما هرگز ذلت و خواری را نخواهیم پذیرفت و این موضوع مورد تاکید مردم سوریه نیز است.
 عبدالستار السید از ایران اسلامی به‌ عنوان یکی از کشورهای حامی مقاومت نام برد و گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار ایران و دیگر کشورهای مقاومت پاسخ‌های دندان‌شکنی به تجاوز دشمنان دهیم.

 
نظرات کاربران