از نشست عادی سازی لندن تا نشست تحریم کلمبیا

این شرایط آخر 2019 و اوایل 2020 است در حالیکه رهبران عرب به دنبال لغو تحریم و آغاز همکاری با اسرائیل هستند شورای دانشجوی متنور دانشگاه کلمبیا نیویورک برای اعمال تحریم علیه اسرائیل تشکیل جلسه می دهد.

یک روزنامه صهیونیستی از نشست محرمانه چند کشور عربی در لندن برای بررسی همکاری با رژیم صهیونیستی و مشارکت با این رژیم پرده برداشت.

 

 روزنامه عبری زبان یسرائیل هیوم در گزاشی در این رابطه خبر داد ، شماری از کشورهای عربی که تا چندی پیش خواهان از بین رفتن اسرائیل بودند در نشست سازشکارانه در لندن گرد هم آمدند.

این روزنامه مدعی شد:  زبان این کشورها عبارتند از لبنان ، لیبی ، سودان ، عراق ، مغرب ، مصر و شش کشور شورای همکاری خلیج فارس هستند.

یسرائیل هیوم در ادامه افشاگری خود مدعی شد ، نشست مذکور هفته گذشته در لندن و با حضور شخصیت هایی از این کشورها برگزار شد.

 

به اعتقاد اویر دایان نویسنده این گزارش گرچه در شرایط عادی باید چنین نشستی آن هم در لندن مورد توجه موساد قرار بگیرد اما  این نشست یک تفاوت ویژه داشت و آن اینکه به جای بررسی نحوه از بین بردن اسرائیل صرفا نحوه همکاری با آن را بررسی کرده و نه تنها اسرائیل را به رسمیت شناخته بلکه ادعا کردند تحریم اسرائیل به جهان عرب و تلاش های صلح و برپایی دولت فلسطین هم زیان وارد می کند.

 

نویسنده مقال در ادامه می نویسد  شما در حالی این مطلب را می خوانید که من آخرین ویرایش های سخنرانی ام در مقابل شورای دانشجویی دانشگاه کلمبیا را انجام می دهم ، سخنرانی که قرار است شامگاه امروز به وقت نیویورک در نشست تصمیم این شورا برای خارج کردن سرمایه گذاری های دانشگاه از شرکت های اسرائیلی ایراد خواهم کرد.

 

بله این شرایط آخر 2019  و اوایل 2020 است در حالیکه رهبران عرب به دنبال لغو تحریم و آغاز همکاری با اسرائیل هستند شورای دانشجوی متنور دانشگاه کلمبیا نیویورک برای اعمال تحریم علیه اسرائیل تشکیل جلسه می دهد.

در حالی شاهد این دوگانگی اخلاقی هستیم که جنبش تحریم اسرائیل که رهبری تحریم در دانشگاه کلمبیا را هم به عهده دارد اعلام می کند این کار را در راستای اراده رهبران و شهروندان کشورهای عربی انجام می دهد.

 
نظرات کاربران