اخراج مدیر یک سازمان حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی

عمر شاکر مدیر دفتر دیده بان حقوق بشر در فلسطین اشغالی به تصمیم رژیم صهیونیستی در اخراج وی واکنش نشان داد و گفت تصمیم تل آویو برای اخراج من، خلاصه حدود 53 سال اشغالگری وحشیانه است.

 

به گزارش سایت بیداری اسلامی، به نقل از روزنامه القدس العربی،عمر شاکر در یک کنفرانس مطبوعاتی پیش از ترک فرودگاه بن گورین تل آویو بنا به تصمیم رژیم صهیونیستی برای اخراجش به افشاگری پرداخت.

 

رژیم اشغالگر، عمر شاکر را با استناد به قانونی اخراج کردند که بر منع ورود هر فردی که خواهان تحریم رژیم است، به سرزمین های اشغالی تاکید می کند.

 

شاکر بیان داشت : امروز خلاصه سالهای متعددی از تلاشها برای ساکت کردن صدای دیده بان حقوق بشر و ساکت کردن تمام جنبش های حقوق بشری است.

 

وی افزود : جهان نحوه رفتار اسرائیل با این مسئله را می بیند، حجم تایید و پیام هایی که از اتحادیه اروپا و دبیرکل سازمان ملل و سازمان های جامعه مدنی دریافت کردیم، همگی به این حقیقت اشاره می کند و آن حقیقت این است که اسرائیل حمله به جنبش دفاع از حقوق بشر را تشدید کرده است.

 

شاکر افزود:  آنچه من با آن روبرو بودم در مقایسه با دیگران کمتر است، مهمترین مسئله توجه نگاه ها به حدود پنجاه و سه سال اشغالگری وحشیانه پیاپی است که به نظر نمی رسد پایانی برای آن در آینده نزدیک وجود داشته باشد، اشغالگری که همراه با نژادپرستی سازمان یافته و سرکوبگری هدفمند و نقض حقوق بشر ملت فلسطین است.

 

مدیر اخراج شده دفتر دیده بان حقوق بشر در فلسطین اشغالی ادامه داد : وقتی اسرائیل قادر است فردی را تنها به این خاطر که نقض حقوق بشر را ثبت کرده، اخراج کند، چرا ما نتوانیم اقدامات اسرائیل در نقض حقوق بشر را متوقف کنیم.

 

شاکر در اشاره به حمایت بی چون و چرای مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر به ویژه آمریکا از رژیم صهیونیستی و جنایات پیاپی آن تاکید کرد مادامی که نقض کنندگان حقوق بشر مصونیت دارند، ما شاهد فشارهای بیشتری بر مدافعان حقوق بشر خواهیم بود.

 

وی افزود : فردا شاهد اتهام زنی و پیگردهای قضایی خواهیم بود، امروز اتهام حمایت از تحریم اسرائیل را مطرح می کنند، فردا هر کس را که خواهان گشوده شدن پرونده تحقیق در دادگاه کیفری بین المللی باشد، تحت پیگرد قرار می دهند و آنگاه مانع اشغالی قلمداد کردن کرانه باختری و یا مانع غیرقانونی توصیف کردن شهرک ها در کرانه باختری خواهند شد.

 

میخال سفاراد وکیلی که از عمر شاکر در برابر دادگاه های اسرائیلی دفاع کرده می گوید اخراج عمر شاکر تلاشی از سوی اسرائیل برای ساکت کردن منتقدانش و توقف فعالیت های حقوق بشر در منطقه است.

 

وی افزود تصمیم اسرائیل به معنای تلاش برای منزوی کردن فعالان حقوق بشر است.

 

تمام.م/ع
نظرات کاربران