توطئه مشترک اسرائیل و تشکیلات خودگردان علیه غزه

پس از کارشکنی رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان اوضاع درمانی و بهداشتی در غزه به وضعیت بحران رسید و 249 نوع دارو به اتمام رسیده است.

با نگاهی به  شرایط درمانی و بیمارستانی در نوار غزه و جمع آوری داده های منتشر شده در آنها مشخص می شود هر روز شرایط این منطقه وخیم تر می شود.

 

بر اساس این داده ها در حال حاضر 249 نوع دارو در نوار غزه به اتمام رسیده است ، 48 درصد از داروها در انبارهای غزه پایان یافته اند، 300نوع از ادوات پزشکی هم در غزه  نایاب شده اند.

 

همچنین به گفته وزارت بهداشت  غزه ، ذخایر  45 درصد از انواع داروها فقط برای 3 ماه این منطقه کافی است و این امر با نسبت 45 درصدی کاهش انتقال دارو از سوی تشکیلات خود گردان به نوار غزه که از اول سال 2019  در دستور کار رام الله قرار گرفته همخوانی دارد.

 

تشکیلات خود گردان تنها 3 درصد از نیازهای سالانه دارویی نوار غزه را  در سال 2019 تامین کرده است.

 

این در حالی است 38 درصد از بیماران در نوار غزه اجازه دسترسی به مراکز درمانی مجهز تر خارج از این منطقه را پیدا نمی کنند و رژیم صهیونیستی اجازه خروج آنها را از این زندان بزرگ نمی دهد.

بحران دیگر قطع حقوق 270 کادر درمانی فعال در نوار غزه است که تشکیلات خود گردان از فوریه گذشته دیگر به آنها حقوق  پرداخت نمی کند.

 

گفته می شود بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده ، 9 هزار مورد ابتلا به سرطان در نوار غزه به ثبت رسیده است که در سایه کمبود امکانات و دارو این افراد با مرگ تدریجی دست به گریبان هستند.

 
نظرات کاربران