مردم عراق خروج نیروهای آمریکایی از کشورشان را فریاد زدند

مردم عراق صبح دیروز با حضور گسترده و میلیونی در بغداد اعتراض خود به حضور نیروهای اشغالگر آمریکایی را اعلام نموده و بر خروج سریع آنها از کشورشان تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات که در مرکز شهر بغداد برگزار شده است با سر دادن شعارهایی در مخالفت با آمریکا و اسرائیل بر ضرورت خروج هر چه سریعتر نیروهای اشغالگر آمریکایی از کشورشان تاکید کردند.

 

نیروهای امنیتی عراق از صبح امروز تمهیدات امنیتی شدیدی را برای برگزاری این تظاهرات اتخاذ نموده و برخی جاده ها و خیابان ها را مسدود کردند. همچنین نیروهای امنیتی شب گذشته نیز در اطراف دو پل الطابقین و الجادریه اقدامات امنیتی ویژه اتخاذ کردند.

 

دسته های مختلف مردم عراق از شامگاه دیروز پنجشنبه حرکت خود به سوی بغداد را آغاز کردند به طوری که برخی مناطق پایتخت مانند الجادریه، الکراده و الوحده در نزدیکی منطقه سبز که سفارت خانه آمریکا در آن قرار دارد مملو از جمعیت شده است.

 

خبرنگار شبکه العالم در گزارشی اعلام کرد ترتیب دهندگان این تظاهرات آن را «انقلاب بیستم دوم» نامگذاری کرده و شرکت کنندگان در آن با بر افراشتن پرچم های عراق و در دست داشتن تابلوهایی که بر روی آنها نوسته شده بود «آمریکا برو بیرون» خواستار خروج نیروهای آمریکایی از عراق شدند.

 

تظاهرات امروز مردم عراق در پاسخ به دعوت مقتدی صدر رئیس جریان صدر عراق به منظور پایان دادن به حضور نیروهای آمریکایی در عراق برگزار شد که از سوی جریان های سیاسی و پارلمانی عراق مورد حمایت قرار گرفت و آنها نیز خواستار حضور گسترده مردم در این تظاهرات شدند.

 

پارلمان عراق چندی پیش در پی ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس جانشین حشد الشعبی در بغداد قانون لزوم خروج نیروهای آمریکایی از این کشور را تصویب کرد.

 

 
نظرات کاربران