نتانیاهو «مرتجع» و «نژادپرست» است !؟

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به سخنان نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که او را «مرتجع» و «نژادپرست» خوانده بود، واکنش نشان داد.

به گزارش سایت بیداری اسلامی ، "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به سخنان نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که او را «مرتجع» و «نژادپرست» خوانده بود، واکنش نشان داد.

 

نتانیاهو در گفتگو با رادیو ارتش رژیم اسرائیل با خطا دانستن این گفته برنی سندرز نماینده کنگره آمریکا در مناظره پیش از انتخاباتی ایالات متحده آمریکا ادعا کرد: این کار سندرز مشخص است که اشتباه است، به هر حال ما در انتخابات کشورش دخالت نمی کنیم.

 

نخست وزیر رژیم اسرائیل بارها این گفته خود را که «من در انتخابات آمریکا دخالت نمی کنم» را تکرار کرده بود؛ گفته ای که شک بسیاری از فعالان سیاسی و رای دهندگان آمریکایی را برانگیخته است.

 

نتانیاهو در ادامه سخنان خود اشاره کرد که سندرز چگونه می خواهد با این رفتاری که از خود بروز می دهد، یک کشور را مدیریت کند!

سندرز که یکی از مخالفان امتیازدهی بیش از حد واشنگتن به اسرائیل است و از سیاست های مالی این کشور در مقابل رژیم صهیوینسیتی از جمله بودجه مالی 3.8 میلیون دلاری آن برای ارتش اسرائیل انتقاد داشته، در مناظره انتخاباتی جنوب کارولینا ادعا کرده بود که اگر به کرسی ریاست جمهوری دست یابد به طور حتم سفارت کشورش را بار دیگر به تل آویو باز می گرداند.

 

پیشتر دونالد ترامپ در تاریخ ۱۴ مه ۲۰۱۸ سفارت آمریکا را رسما به قدس اشغالی منتقل کرد.

 

این اقدام همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم اسرائیل همراه بود، روزی که فلسطینی ها آن را به «روز نکبت» می شناسند.

 

"اسرائیل کاتص" وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از دیگر مقامات اسرائیلی بود که نسبت به این سخنان سندرز واکنش نشان داد و گفت: گفته های سندرز شک آور است؛ چگونه ممکن است شخصی که اصالتی یهودی دارد برای دومین بار ضد اسرائیلی انتقاد کند که هسته مرکزی یهودیان جهان و تاریخ است.

این واکنش کاتص نیز به تقاضای کاهش بودجه نظامی اسرائیل (3.8 میلیون دلاری) توسط آمریکا اشاره دارد.

 

او نیز تاکید کرد که ما (رژیم صهیونیستی) در انتخابات آمریکا دخالت نمی کنیم.

 
نظرات کاربران