روزنامه یدیعوت آحرونوت /جانشین سلیمانی مانند خود اوست

روزنامه یدیعوت آحرونوت تاکید کرد ترور سردار سلیمانی تاثیری در فعالیت های سپاه قدس در منطقه نداشته و فرمانده جدید آن مانند سردار سلیمانی در حال پیشبرد اهداف منطقه ای ایران است.

 

 

رون بن یشای تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحرونوت تاکید کرد ایران همچنان به اقدامات خود در جبهه شمال در سه محور ادامه می دهد:

 

1- ایجاد ظرفیت های لازم برای ضربه زدن به نیروهای ارتش اسرائیل در مرزهای جولان و آماده کردن راه های نفود به اسرائیل با هدف بمب گذاری یا حمله به شهرک ها و پایگاه های نظامی.

2- انتقال جنگ افزارهای پیشرفته به متحدان خود در سوریه.

3- تولید موشک های نقطه زن برای استفاده از آنها در هر گونه درگیری علیه اسرائیل.

 

این تحلیلگر اسرائیلی افزود: عملیات های ایران که با همکاری نظام سوریه انجام می شود حاکی از نابودی آرزوهایی است که اسرائیل به دنبال ترور سلیمانی در پی تحقق آنها بوده است، اسرائیلی ها بلا فاصله بعد از ترور سلیمانی تاکید کردند ایران در فعالیت های خود در سوریه تجدید نظر خواهد کرد اما هم اکنون مشخص شده است که فعالیت های سپاه قدس ایران با همان شدت ادامه داشته و در مسیری که سلیمانی ترسیم کرده بود در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: بنابراین اسرائیل باید هوشیار باشد، عملیات های منسوب به اسرائیل در روزهای اخیر علیه پایگاه ها و تجهیزات ارتش سوریه با هدف مهار نظام این کشور انجام شده است اما در شرایط کنونی توجه بشار اسد و همچنین نیروهای روسی مستقر در سوریه به درگیری های ادلب در شمال سوریه متمرکز است.

 

بن یشای گفت: تا زمانی که درگیری ها در ادلب ادامه داشته باشد جهان بر آوارگانی که از ترکیه به مرزهای یونان و نزاعات خشونت آمیز در این منطقه تمرکز خواهد داشت، اما بحران سیاسی داخلی و عدم توجه کافی جهان به برنامه هسته ای ایران نباید توجه اسرائیل را از این مساله منحرف نماید که جانشین سلیمانی مانند خود اوست.
نظرات کاربران