تشکیلات خودگردان اقدامات عملی برای لغو توافقنامه «اسلو» اتخاذ کند

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین از تشکیلات خودگردان خواست که اقدامات عملی برای لغو توافقنامه اسلو انجام دهد.

«یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین باید اقدامات عملی برای لغو توافقنامه اسلو در راستای مبارزه با طرح آمریکایی معامله قرن اتخاذ کنند.

وی در ادامه افزود: توافقنامه اسلو نتایج فاجعه باری برای آرمان فلسطین به همراه داشت و به دنبال آن امتیازات زیادی به دشمنان داده شد. امروز نیز ما را به معامله قرن رسانده است.

الحساینه خاطرنشان کرد: ملت ما قادر است با چالشها و لحظه های حساس و خطرناک از طریق تکیه کردن به گزینه مقاومت و پایبندی بر اصول ملی رو به رو شده تا بدین وسیله نقشه صهیونیستها مبنی بر الحاق کرانه باختری و معامله قرن خنثی شود.

وی افزود: انتفاضه ای که در سال ۱۹۸۷ آغاز شد اسرائیل را در بن بست سختی قرار داد اما توافقنامه اسلو نتایج فاجعه باری از جمله به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در مساحتی نزدیک به ۸۰ درصد از خاک فلسطین برای ما به دنبال داشت.

الحساینه خاطرنشان کرد: عادی سازی روابط میان رژیم های عربی با اسرائیل از جمله پیامدهای این توافقنامه بود به طوری که امروز این رژیم ها به عادی سازی روابط با تل آویو افتخار می کنند.
مطالب مرتبط

مشاور عباس: 23 کشور اروپایی برای مقابله با «الحاق» در کنار رام الله هستند

مشاور عباس: 23 کشور اروپایی برای مقابله با «الحاق» در کنار رام الله هستند

مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از همراه بودن 23 کشور از اعضای اتحادیه اروپا با رام‌الله برای مقابله با اشغال کرانه باختری و معامله قرن خبر داد و افزود، رایزنی‌ها با دو کشور باقی مانده نیز ادامه دارد.

|

نظرات کاربران