یاوه گویی جدید عادل الجبیر علیه ایران

وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به تکرار یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به تکرار یاوه گویی علیه ایران پرداخت.

وی که در نشست خبری با برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران سخن می گفت، از همکاری ریاض با واشنگتن در زمینه تحریم تسلیحاتی ایران خبر داد و مدعی شد: جامعه جهانی باید ممنوعیت های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند زیرا اگر این محدودیت ها برداشته شود رفتار آن خصمانه تر خواهد شد.

عادل الجبیر ادعا کرد: ما در راستای برقراری امنیت شهروندان و حمایت از تاسیسات در عربستان حرکت می کنیم و از زمان شروع جنگ یمن ۳۷۱ پهپاد به عربستان از سوی شبه نظامیان حوثی فرستاده شده و از سوی آنها ۶۴ قایق بمبگذاری شده به منظور اختلال در آبراه باب المندب و دریای سرخ روانه شده است. ایران حامی تروریسم است و حامی سازمان های تروریستی مانند حزب الله و حوثی هاست و به دنبال ویرانی لبنان، سوریه و عراق و یمن است. ما با جامعه بین المللی به منظور بازداشتن ایران و مهار آن همکاری می کنیم.

از سوی دیگر برایان هوک هم مدعی شد: ممنوعیت تسلیحاتی ایران نباید برداشته شود زیرا ایران موشک هایش را توسعه خواهد داد و روند خشونت تشدید خواهد شد. اگر ممنوعیت های تسلیحاتی برداشته شود شرایط بدی بر منطقه حاکم خواهد شد. ایران سلاحها را توسعه می دهد تا به بازوهایش در منطقه آنرا صادر کند.

وی ادعا کرد: در حالی که عربستان در راستای ثبات در یمن حرکت می کند این ایران است که در راستای بی ثباتی در یمن حرکت می کند. عربستان خواهان پایان جنگ یمن است اما ایران به دنبال جنگ است.
مطالب مرتبط

چگونه قرار داد با چین فشار را از جمهوری اسلامی برمی دارد؟

چگونه قرار داد با چین فشار را از جمهوری اسلامی برمی دارد؟

برنامه ۲۵ ساله همکاری‌های مشترک ایران و چین (قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین یا سند راهبردی ۲۵ ساله ایران-چین) یک توافقنامه راهبردی میان نظام جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین است که طبق آن بناست چینی‌ها در صنعت نفت ایران، شرکت ملی صادرات گاز ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ...

|

استراتژی جدید انصارالله گسترش دایره اهداف در خارج از مرزهای یمن است

استراتژی جدید انصارالله گسترش دایره اهداف در خارج از مرزهای یمن است

کارشناس تحولات حوزه خلیج فارس با اشاره به حملات موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به عمق خاک عربستان معتقد‌ است نقطه عطفی در برخورد با متجاوزان سعودی و اماراتی اتفاق می‌افتد و تحولات از مرزهای یمن و کشورهای مجاور آن فراتر رفته‌ است.

|

دمشق: تروریست‌های تحت حمایت غرب، از سلاح شیمیایی استفاده می‌کنند

دمشق: تروریست‌های تحت حمایت غرب، از سلاح شیمیایی استفاده می‌کنند

وزارت خارجه سوریه ضمن محکوم کردن تصمیم سازمان منع گسترش تسلیحاتی شیمیایی تأکید کرد، هر بار ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم، به دستاوردی دست می‌یابد، تروریست‌ها با دستور حامیان خود دست به استفاده از سلاح شیمیایی می‌زنند.

|

کنعانی : آنهایی که چشم خود را بر تاریخ مقاومت ملت یمن بسته‌اند، به خاطر شکستشان ایران را سرزنش نکنند

کنعانی : آنهایی که چشم خود را بر تاریخ مقاومت ملت یمن بسته‌اند، به خاطر شکستشان ایران را سرزنش نکنند

رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره عنوان کرد: آنهایی که چشم خود را بر تاریخ مقاومت ملت یمن بسته‌اند، شایسته نیست که به دلیل شکست تجاوز نظامی خود به یمن، ایران را سرزنش کنند.

|

نظرات کاربران