معارض حجازی : بن سلمان مثل قضیه شاهزادگان سعودی پول بگیرد خانواده ام راآزاد کند

یک معارض سعودی اعلام کرد که حاضر است برای آزادی خانواده اش از دست ولیعهد عربستان به وی پول بدهد.

«عمر عبدالعزیز» معارض سعودی مقیم کانادا، اعلام کرد که حاضر است در ازای آزاد شدن خانواده اش، به «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان، پول بدهد.

وی با انتشار یک فایل ویدئویی گفت: در ماه اوت سال ۲۰۱۸ دولت عربستان احمد و عبدالمجید ۲ تن از برادران من را به همراه تعدادی از دوستانم بازداشت کرد. بعد از آن از طریق واسطه ها به من ابلاغ شد که اگر فعالیتم را در شبکه های اجتماعی متوقف کنم برادرانم آزاد می شوند. در آن زمان، نیروهای امنیتی سعودی گوشی موبایل من را هک کرده و به تمام اطلاعاتم دسترسی داشتند. کسانی به خاطر من بازداشت شدند که هیچ ارتباطی به دنیای سیاست نداشته و حدود ۲ است که در بازداشت به سر می برند.

این معارض سعودی خاطرنشان کرد: من به دولت عربستان پیشنهاد می دهم در ازای پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون دلار تمام بازداشتی ها را آزاد کند. حداقل با این افراد مانند شاهزادگانی برخورد کند که توسط بن سلمان بازداشت شده و در مقابل دریافت پول آزاد شدند.

وی گفت: اطلاعاتی در خصوص وجود ۳۰ هزار زندانی سیاسی در زندان های بن سلمان است که نشان می دهد بن سلمان برای آزاد کردن این افراد درآمد هنگفتی بیش از درآمد پروژه نیوم دارد. اوضاع دولت عربستان از لحاظ اقتصادی وخیم است و می تواند با دریافت این پولها به خود سر و سامان دهد و با آزاد کردن بازداشتی ها، وجهه خود را نیز در جهان بهبود بخشد.

عمر عبدالعزیز یکی از دوستان جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد نظام سعودی به شمار می رود که به دست عوامل این نظام ترور شد.
مطالب مرتبط

خاطرات جان بولتون :

اولین تلاش ناکام ترامپ برای دوشیدن اعراب
خاطرات جان بولتون :

اولین تلاش ناکام ترامپ برای دوشیدن اعراب

کتاب خاطرات جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی ترامپ، جنجال و سر و صدای زیادی در کل دنیا به پا کرده است. بولتون در این کتاب خاطرات که بارها از سوی دولت آمریکا تهدید شد جلوی انتشار آن گرفته میشود، به بسیاری از وجوه نادیده مدیریت ترامپ در کاخ سفید پرداخته شده است. 

|

نظرات کاربران