«ثورة العشرین دوم» را رقم می‌زنیم/ اخراج آمریکا قطعی است

رئیس شورای سیاسی «نجباء» در پیامی به مناسبت ساگرد انقلاب ۱۹۲۰ عراق با تاکید بر حتمی بودن اخراج اشغالگران آمریکایی، آورده است: فرزندان عراق «ثورة العشرین دوم» را رقم خواهند زند.

«علی الأسدی» رئیس شورای سیاسی این جنبش در پیامی توئیتری با اشاره به یکصدمین سالگرد پیروزی انقلاب عراق علیه اشغالگران انگلیسی در سال ۱۹۲۰، نوشت: «ثورة العشرین» با مرجعیت علمای بزرگی همچون میرزا محمد تقی شیرازی، سید محمد سعید حبوبی، سید محسن حکیم و دیگر بزرگ‌مردان حوزه به نقطه‌عطفی مهم در تاریخ عراق تبدیل شد.

بر اساس این گزارش، «علی الاسدی» افزوده است: این انقلاب الگویی موفق از وحدت و یکپارچگی ملی را به جا گذاشت.

وی با اشاره به مشارکت همگانی مردم عراق در پیروزی این انقلاب، تاکید کرده است: همان‌گونه که شیخ شعلان ابو الجون در جنوب به ایفای نقش پرداخت، شیخ ضاری المحمود هم در مناطق غربی به کمک انقلاب شتافت و دست در دست هم عراق را آزاد کردند. علمای حوزه نجف به همراه علمای الانبار و سامراء یکصدا علیه استعمار قیام کردند.

رئیس شورای سیاسی نُجَباء در پایان خاطرنشان کرده است: نوادگان این چهره‌های شاخص نیز امروز در «ثورة العشرین دوم» پیروزی‌های اجدادشان را تکرار کرده، اشغالگران آمریکایی را از خاک خود بیرون رانده و حاکمیت در سایه وحدت ملی را محقق خواهند کرد.
مطالب مرتبط

سعودی ها از مرجعیت عراق کینه دارند

سعودی ها از مرجعیت عراق کینه دارند

رئیس شورای سیاسی جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق ضمن محکومیت توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط به مرجعیت عراق، گفت: دفتر نمایندگی این روزنامه در عراق باید تعطیل شود.

|

نظرات کاربران