جهاد اسلامی: آماده حمایت ازکرانه باختری در مقابل صهیونیستها هستیم

«داود شهاب» یکی از رهبران ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین بر آمادگی این جنبش برای حمایت از کرانه باختری در مقابل اشغالگران صهیونیست تاکید کرد.

یکی از رهبران ارشد جنبش جهاد اسلامی مقابله با طرح الحاق کرانه باختری با تمام امکانات و راهکارها را حق مقاومت دانست.

«داود شهاب» در گفتگو با شبکه خبری «المسیره» گفت: ما به عنوان گروه های فلسطینی در غزه وظیفه داریم که از هموطنانمان در کرانه باختری حمایت کنیم و هر وقت که ضرورت برای دخالت نظامی جهت حمایت از آنها ایجاب کند، ما آماده هستیم.

وی افزود: دیدگاه ملی برای مقابله با توطئه الحاق، بر رویارویی همه جانبه مردمی و ابعاد رسانه ای، سیاسی و حقوقی استوار است.

شهاب ادامه داد: تعویق طرح الحاق به معنای لغو آن نیست و ما باید به فعالیت های مردمی ادامه دهیم تا همگان متوجه شوند که ملت فلسطین از یک وجب از خاک خود صرف نظر نمی کند.

این عضو جنبش جهاد اسلامی تصریح کرد: نتانیاهو ممکن است به الحاق جزئی برخی از شهرک های صهیونیستی در داخل کرانه باختری متوسل شود و این مورد هم با مخالفت فلسطینی ها مواجه خواهد شد. نباید به هیچ گونه اجرای طرح الحاق رضایت دهیم.

شهاب موضع کشورهای عربی را در این خصوص ضعیف و ننگ آور توصیف کرد و افزود که این دولت آمریکا است که سقف مواضع عربی را مشخص می کند.

وی افزود: ما به دولت ها و رژیم های عربی تکیه نمی کنیم و به ملت های عربی و اسلامی ایمان داریم. مواضع بین المللی در خصوص طرح الحاق همچنان ضعیف و در سطح پایین است بویژه اینکه دشمن اسرائیلی حتی به راهکار موسوم به دو دولت هم پایبند نیست.

شهاب اظهار داشت: نمی توان به موضع اتحادیه اروپا امید بست و اگر خشم فلسطینی ها نبود آنها هیچ موضع گیری نشان نمی دادند.

 
مطالب مرتبط

وزیر خارجه لبنان: اسرائیل همواره سیاستی خصمانه علیه حاکمیت ما داشته؛ شکایت می‌کنیم

وزیر خارجه لبنان: اسرائیل همواره سیاستی خصمانه علیه حاکمیت ما داشته؛ شکایت می‌کنیم

وزیر خارجه لبنان در گفت‌وگو با روزنامه‌ای کویتی احتمال آغاز جنگ دیگر رژیم صهیونیستی علیه لبنان را بعید دانست و گفت، بیروت در شکایت خود به شورای امنیت تمام مستندات مربوط به تجاوزهای مکرر رژیم اسرائیل را ضمیمه خواهد کرد.

|

نظرات کاربران