تأکید دوباره فتح و حماس بر عزم راسخ برای پایان اختلافات در فلسطین

دو تن از اعضای ارشد جنبش‌های فتح و حماس با حضور در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کردند، تصمیم برای پایان دادن به اختلافات فلسطینی جدی است.

 «احمد حلس» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و «حسام بدران» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در یک دیدار مشترک در تلویزیون رسمی فلسطین اعلام کردند، اختلافات فلسطینی باید از بین برود.

بر اساس این گزارش، آنها گفتند: اختلافات، میراثی سنگین برای ملت فلسطین است و برای پایان دادن به آن کار خواهد شد حال هر بهایی داشته باشد.

بدران ضمن اعلام اینکه حماس گام‌های آشتی به سوی فتح را خواهد برداشت، افزود: برای ایجاد تحرکاتی مشترک در مقابله با اشغالگر کار خواهیم کرد، می‌دانیم که ملت فلسطین شک‌های بسیاری درباره تحقق آشتی دارد و کنفرانس مشترک فتح و حماس نیاز به گام‌های دیگری نیز دارد. تماس‌ها و دیدارهای روزانه‌ بسیاری قبل از کنفرانس خبری مشترک انجام شده است.

وی تأکید کرد، این اقدام نتیجه درک سران فتح و حماس درباره خطرناک بودن این مرحله است و باید گام‌های حقیقی و جدی در این زمینه برداشته شود.

بدران در ادامه گفت، این بار سعی بر برداشتن گام‌های عملی و ایجاد اعتمادسازی با مردم چه در کرانه باختری و چه در نوار غزه است.

حلس هم اعلام کرد: با مسأله‌ای مورد توافق (گفت‌وگو) با حماس را آغاز کرده‌ایم و مسأله مذکور آن است که چگونه با طرح «دونالد ترامپ» (معامله قرن) و «الحاق» مقابله کنیم؛ چشم‌انداز ما رسیدن به وحدت کامل فلسطینی است.

«صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی حماس و «جبریل الرجوب» دبیرکل کمیته مرکزی فتح هفته گذشته در کنفرانسی مشترک از آغاز کار ملی برای مقابله با طرح اشغال کرانه باختری خبر داد.
مطالب مرتبط

حماس: حملات رژیم اشغالگر به مواضع مقاومت در غزه، پیامی برای تنش است

حماس: حملات رژیم اشغالگر به مواضع مقاومت در غزه، پیامی برای تنش است

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در واکنش به حملات شب گذشته رژیم صهیونیستی گفت که هدف از این حملات، انتقال بحرانهای داخلی این رژیم به مردم نوار غزه و منحرف کردن توجهات از رخدادها و اوضاع وخیم سیاسی آن است.

|

نظرات کاربران