تصمیم مهم سعودی درباره نماز عید قربان در عربستان

وزیر ارشاد و امور اسلامی عربستان اعلام کرد که نماز عید قربان تنها در مساجدی که براساس پروتکل های بهداشتی آماده شده اند، برگزار خواهد شد.

مقامات سعودی برای نخستین بار اعلام کردند که نماز عید قربان در فضاهای باز برگزار نخواهد شد و تنها در مساجدی که براساس پروتکل های بهداشتی آماده شده اند نماز عید قربان برگزار خواهد شد.

عبداللطیف بن عبدالعزیز وزیر ارشاد و امور اسلامی عربستان اعلام کرد که نماز عید قربان تنها در مساجدی که براساس پروتکل های بهداشتی آماده شده اند برگزار خواهد شد تا جایکه اجازه برگزاری نماز در مصلی ها و اماکن باز نیست.

روسیاالیوم گزارش داد: در عید فطر قبلی هم  نماز چه در مساجد و چه در مصلی ها و فضاهای باز به خاطر شیوع ویروس کرونا خوانده نشد.

این در حالی است که امروز وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۶۹۲ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۲۳۷ هزار و ۸۰۳ نفر رسید. همچنین طی ساعات گذشته ۷ هزار و ۷۱۸ نفر از چنگال کرونا نجات پیدا کرده اند.

مقامات بهداشتی سعودی از وخامت وضع جسمانی ۲ هزار و ۲۳۰ کرونایی در این کشور هم خبر دادند.

وزارت بهداشت عربستان از مرگ ۴۰ نفر دیگر بر اثر کرونا هم خبر داد تا شمار فوت شدگان ناشی از کرونا در این کشور به ۲ هزار و ۲۸۳ نفر افزایش پیدا کند.
مطالب مرتبط

پژوهشگر دینی تاجیکستانی : 

عربستان با نشر تفکر وهابیت باعث هرج و مرج در تاجیکستان شده است
پژوهشگر دینی تاجیکستانی :

عربستان با نشر تفکر وهابیت باعث هرج و مرج در تاجیکستان شده است

عادل رحمان یک پژوهشگر دینی تاجیکستانی در گفتگوی خود با پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی گفت که عربستان سعودی منبع اصلی صادرات وهابی ها و تروریسم به کشورهای جهان اسلام است، نشر این تفکر در خاورمیانه از طریق آفریقا و قفقاز شروع می شود.

|

حسین صادقی سفیر سابق تهران در ریاض : 

ایران و سعودی نیازی به میانجیگری ندارند
حسین صادقی سفیر سابق تهران در ریاض :

ایران و سعودی نیازی به میانجیگری ندارند

حسین صادقی آخرین سفیر ایران در عربستان سعودی است. او که در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی سفیر تهران در ریاض بود، دوباره در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی به این سمت برگزیده شد. بااین‌حال تیره شدن روابط دو کشور باعث شد رابطه دیپلماتیک دو پایتخت با هم قطع شود و او در دی‌ماه سال 94 به ...

|

وزارت خارجه ی لبنان سدی مستحکم در مقابل نفوذ سعودی

وزارت خارجه ی لبنان سدی مستحکم در مقابل نفوذ سعودی

علی الاشقر تحلیل گر مسائل سیاسی در لبنان در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی تاکید کرد که موفقیت لبنان در برخورد با گروه های تروریستی ، ناکامی گروه های تکفیری در لبنان و سوریه و جلوگیری از سیاست های تحریک آمیز رژیم سعودی در منطقه ، عصبانیت آل سعود را در بر گرفته و ...

|

نظرات کاربران