هشدار فرمانده ارتش صهیونیستی درباره احتمال ناآرام شدن کرانه باختری

رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید کرانه باختری علی‌رغم اینکه در آرام‌ترین وضعیت خود طی یک دهه اخیر به سر می‌برد اما پتانسیل به چالش کشیدن ثبات منطقه‌ای را دارد.

در ادامه هشدارهای مقامات نظامی رژیم صهیونیستی درباره عواقب طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم دوباره درباره ناآرام شدن کرانه باختری هشدار داد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، کوخاوی شامگاه سه‌شنبه طی سخنرانی در مراسم معارفه فرمانده جدید ستاد مرکزی ارتش اسرائیل اذعان کرد شرایط در کرانه باختری بالقوه برای بی‌ثباتی مناسب است.

وی با ادعای اینکه اوضاع کنونی کرانه باختری طی یک دهه قبل در آرام‌ترین حالت خود است، گفت: «ما همچنین در دوره‌ای قرار داریم که پتانسیل به چالش کشیدن ثبات منطقه‌ای را دارد».

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

پیش از این، یک مقام ارشد اطلاعات ارتش اسرائیل گفته بود علی‌رغم میل باطنی، مجبور شده‌اند برای مقابله با پیامدهای اجرای احتمالی طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، تمام توجهات خود را روی این منطقه متمرکز کنند.

کوخاوی پیشتر نیز هشدار داده بود که اشغال کرانه باختری می‌تواند منجر به عملیات فلسطینی‌ها با سلاح گرم و حتی انفجارهای انتحاری شود.
مطالب مرتبط

مرز غزه بار دیگر متشنج می‌شود؟

مرز غزه بار دیگر متشنج می‌شود؟

رژیم صهیونیستی به توافق‌های امضا شده با گروه‌های مقاومت که با میانجی‌گری برخی طرف‌ها مانند مصر انجام شده، پایبند نیست و نوار غزه طی روزهای اخیر شاهد تحولاتی در همین راستا بود.

|

نظرات کاربران