کارشناس عراقی :

اوضاع در سعودی شکننده است/ ولیعهد درحال تدارک تغییرات اساسی در عربستان است

کریم العبودی تحلیل گر سیاسی در گفتگوی ویژه ی خود با پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی گفت که محمد بن سلمان در حال تدارک دیدن تغییرات اساسی در سعودی است چرا که سلمان پادشاه عربستان در وضعیت ادامه ی حیات پادشاهی نیست.

العبودی تاکید کرد که ولیعهد سعودی افسران و شخصیت های وفادار به پدرخود را از مناصب ویژه برکنارو عده ای دیگر را به بهانه ی فساد دستگیر کرده است.

العبودی گفت : این افراد به بهانه ی پرونده های فساد دستگیر شده اند و محاکمه ی آنها در آینده ای نچندان دور آغاز خواهد شد.

این تحلیل گر سیاسی گفت که ولیعهد تا این لحظه در بیمارستان به دیدار پدرش نرفته است و خاطرنشان کرد آخرین تماس سلمان  با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بوده است.

وی همچنین فاش کرد که دولت آمریکا وضعیت پادشاهی را تحت نظر دارد و در تلاش است که بر برنامه های ابن سلمان برای رسیدن وی به عرش نظارت کند.

 دادگاه سلطنتی اعلام کرد که سلمان تحت عمل جراحی لاپاروسکوپی برای از بین بردن کیسه صفرا روز پنجشنبه گذشته در بیمارستان تخصصی  «ملک فیصل» در ریاض قرار گرفت و موفقیت آمیز بوده است.

همچنین در همان روز ، کاخ سفید گفت که رئیس جمهور دونالد ترامپ و ولیعهد محمد بن سلمان درمورد تماس با بیماری همه گیر ویروس کرونا و احیای اقتصادهای بین المللی در طی تماس تلفنی گفتگو کردند.

تحلیل گر عراقی تأکید کرد که اوضاع داخلی و پادشاهی سعودی بسیار شکننده شده است، زیرا بازداشت های اخیر باعث حساسیت مقامات در دستگاه های امنیتی و نظامی سعودی شده است.

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران