استقبال ایران از اعلام آتش‌بس سه روزه از سوی طالبان

سخنگوی وزارت امور خارجه از اعلام آتش‌بس سه روزه از سوی طالبان استقبال و ابراز امیدواری کرد: این اقدام طالبان به ایجاد فضای لازم برای مفاهمه در افغانستان کمک کند.

بنابر گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس موسوی» با تبریک عید بزرگ قربان به خواهران و برادران مسلمان در افغانستان از اعلام آتش‌بس سه روزه از سوی طالبان استقبال کرده و آن را گامی مثبت در مسیر دستیابی به صلح و ثبات در آن کشور دانست.

وی با بیان اینکه امید می‌رود این اقدام طالبان به ایجاد فضای لازم برای مفاهمه کمک کند، اظهار داشت: امیدواریم به زودی شاهد آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی با محوریت دولت افغانستان و با مشارکت تمام گروه‌های سیاسی، به شمول طالبان، برای یافتن راه‌حلی مسالمت‌آمیز و رسیدن به توافقی مرضی‌الطرفین برای صلح بر مبنای قانون اساسی و ساختارهای مردم‌سالارانه در جمهوری اسلامی افغانستان باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پیشبرد گفت‌وگوهای بین‌الافغانی بر اساس درخواست طرف‌های درگیر را مورد تاکید قرار داد.

طالبان عصر سه‌شنبه به مناسبت عید سعید قربان، آتش‌بسی سه روز در سراسر افغانستان اعلام کرده و از اعضای خود خواسته است هیچ حمله‌ای به نیروهای نظامی دولت افغانستان نکنند.
مطالب مرتبط

ظریف: در کنار لبنان ایستاده‌ایم

ظریف: در کنار لبنان ایستاده‌ایم

وزیر امور خارجه با اشاره به تماس تلفنی امروزش با همتای لبنانی گفت که جمهوری اسلامی ایران در کنار لبنان ایستاده است.

|

صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند

صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به ایجاد آشوب در لبنان توسط مثلث عبری، عربی و آمریکایی در یک سال اخیر تصریح کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بیش از همه ذینفع انفجار روز سه‌شنبه در بیروت هستند.

|

بهرام قاسمی: تمامی جهان در کنار مردم ⁧‫لبنان‬⁩ خواهد ایستاد

بهرام قاسمی: تمامی جهان در کنار مردم ⁧‫لبنان‬⁩ خواهد ایستاد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت لبنان و لبنانی‌های مقیم فرانسه در پی انفجار بیروت عنوان کرد: در این لحظات سخت، تمامی جهان در کنار مردم ⁧‫لبنان‬⁩ خواهد ایستاد.

|

نظرات کاربران