یادداشت اعتراض اردن به رژیم صهیونیستی در پی حوادث امروز قدس

وزارت خارجه اردن استمرار تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی را محکوم کرد و جامعه جهانی را به مسئولیت‌پذیری برای توقف این تجاوزات فراخواند.

وزارت خارجه اردن استمرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و حریم آن را که آخرین مورد آن اعطای اجازه به صدها صهیونیست‌ برای ورود غیرقانونی به مسجدالاقصی تحت حمایت پلیس این رژیم بود، محکوم کرد.

«ضیف الله علی الفایز» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن گفت که آنچه امروز در مسجدالاقصی رخ داد رفتاری غیرمسئولانه و مردود بود که به خدشه‌دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان منجر می‌شود و نقض آشکار تعهدات اسرائیل به عنوان رژیم اشغالگر است.

طبق گزارش وبگاه «عمون» اردن، الفایز درباره سرانجام استمرار این تجاوزات هشدار داد و خواستار توقف این تجاوزات و احترام به وضعیت موجود شد.

وی تأکید کرد که مسجدالأقصی مسجد مقدس مسلمانان است که اداره اوقاف قدس و امور مسجدالاقصی وابسته به اردن تنها نهاد مسئول این مسجد و ناظر بر ورود و خروج افراد به این مکان مقدس است.

این مقام مسئول اردنی جامعه جهانی را به عمل به مسئولیت خود و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت توقف تجاوزات این رژیم فراخواند.

وی افزود که وزارت خارجه اردن امروز پنج‌شنبه از طریق کانال‌های دیپلماتیک یادداشت اعتراضی رسمی به رژیم صهیونیستی ارائه کرده و خواستار احترام این رژیم به حرمت مسجدالاقصی و احساسات مسلمانان و توقف تجاوزات به این مسجد شد.

گروه‌های افراطی صهیونیست به مناسبت آنچه سالروز تخریب معبد سلیمان «هیکل» می‌خوانند، از صهیونیست‌ها خواسته‌اند امروز پنج‌شنبه به صورت گسترده وارد مسجدالاقصی شوند. امروز شماری صهیونیست به مسجد وارد شده و برخی از آنان پرچم رژیم صهیونیستی را همراه داشته‌اند.

کمیته‌های مردمی دفاع از مسجدالاقصی نیز طی فراخوانی از فلسطینی‌های خواسته‌‌اند در روز عرفه و عید قربان به صورت گسترده به مسجدالاقصی بیایند و مانع تعرض‌های شهرک‌نشینان صهیونیست به این مسجد شریف شوند.
مطالب مرتبط

صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند

صدرالحسینی تشریح کرد؛ چه کسانی از انفجار بیروت منتفع شده‌اند

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به ایجاد آشوب در لبنان توسط مثلث عبری، عربی و آمریکایی در یک سال اخیر تصریح کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی بیش از همه ذینفع انفجار روز سه‌شنبه در بیروت هستند.

|

موشکهای حزب الله خطری اساسی برای اسرائیل است

موشکهای حزب الله خطری اساسی برای اسرائیل است

پس از گزارشی که روز گذشته منتشر شد مبنی بر اینکه ۲.۶ میلیون صهیونیست در برابر حملات موشکی پناهگاه مناسبی ندارند، یک ژنرال صهیونیست موشکهای حزب الله را خطری راهبردی برای تل آویو دانست.

|

نظرات کاربران