موضع نخست‌وزیر عراق در قبال حضور نیروهای آمریکایی در عراق

نخست‌وزیر عراق سخنرانی دیشب خود در ارتباط با زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق، موضع خود را در قبال حضور نیروهای آمریکایی در این کشور مشخص کرد.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، شامگاه روز گذشته، موضع خود را در قبال حضور نیروهای آمریکایی در این کشور تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کشور عراق «واع»، نخست‌وزیر عراق در ارتباط با حضو نیروهای آمریکایی در عراق گفت: «گفتیم که به اندازه نیازمان به همکاری در زمینه‌ اقتصاد، آموزش، فرهنگ، بهداشت، همکاری امنیتی، مجهز کردن نیروها به تسلیحات، آموزش نیروهای قهرمانمان و همچنین همکاری با ائتلاف بین‌المللی، به حضور نظامی آمریکا نیاز نخواهیم داشت».

الکاظمی در ادامه اظهارات خود گفت: «حفظ جان و امنیت هیأت‌های دیپلماتیک و کسانی که ما را در جنگ علیه داعش حمایت کردند، وظیفه دولت است و جزء تعهدات حاکمیتی و بین‌المللی دولت است».

مسئله اخراج نظامیان آمریکا از عراق درست پس از آن مطرح شد که نظامیان تروریست‌ آمریکا سردار سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید «ابو مهدی المهندس» معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی را در خاک عراق به شهادت رساندند.

پارلمان عراق پس از این اقدام تروریست‌های آمریکا به تاریخ ۱۵ دی ۱۳۹۸ مصوبه اخراج نظامیان آمریکا را از خاک این کشور تصویب کرد؛ اما همچنان نیروهای آمریکا در خاک عراق حضور دارند.
مطالب مرتبط

پیام تسلیت «نوری المالکی» به دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان

پیام تسلیت «نوری المالکی» به دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان

رئیس ائتلاف «دولة القانون» و نخست‌وزیر پیشین عراق در پیامی به دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان، وقوع انفجار فاجعه‌آمیز در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان لبنان در این حادثه را تسلیت گفت.

|

نظرات کاربران