صهیونیست‌ها باز هم خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شدند

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل با ضروری دانستن تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت، مدعی شد هر جایی خطری علیه تل‌آویو وجود دارد، رد پای ایران در آنجا دیده می‌شود.

در راستای سیاست‌های ضد ایرانی ایالات متحده، صهیونیست‌ها دوباره هم‌صدا با مقامات کاخ سفید، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران در سازمان ملل شدند.

«دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل - که روزهای پایانی حضورش در این سمت را طی می‌کند - در مصاحبه با روزنامه «جروزالم‌پست» مدعی شد: «تمدید تحریم تسلیحاتی بر ایران، ضروری‌ترین مأموریت است. هر جایی که خطری برای اسرائیل وجود دارد، می‌توانید رد پای ایران را در آنجا مشاهده کنید».

دانون با قدردانی از آمریکا در پیگیری کردن موضوع تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، ابراز امیدواری کرد که کشورهای بیشتری به دعوت واشنگتن و تل‌آویو برای این امر بپیوندند.

وی در ادامه اتهام‌زنی‌های بی‌اساس علیه ایران، بر خلاف اذعان جامعه بین‌المللی مدعی شد که توافق هسته‌ای برای ایران معافیت‌های تحریمی به همراه داشته است: «آنها از برجام تبعیت می‌کنند و همزمان تلاش می‌کنند تا از معافیت‌های تحریمی که این توافق به آنها ارائه داده، سوء استفاده کنند. معتقدم که دیگر کشورها هم در حال فهمیدن این خطر هستند».

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل طی هفته‌های گذشته، ضمن متهم کردن تهران به نقض قطعنامه ۲۲۳۱، پیش‌نویس طرحی را میان شماری از اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است. تحلیلگران بر این باورند که دولت آمریکا تنها می‌تواند امیدوار به جلب حمایت فرانسه، بریتانیا و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی برجام باشد.

پیش از این «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا و نماینده ویژه رئیس‌جمهور این کشور در امور ایران با سفر به برخی کشورهای غرب آسیا و همچنین اروپا، تلاش کرده بود نظر دیگر اعضای سازمان ملل را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران جلب کند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران