هیات سازمان ملل برای منحرف کردن مسیر انتخابات عراق تلاش کرده است

عضو ائتلاف شهرهای آزاد شده عراق از نظارت سازمان ملل بر انتخابات این کشور انتقاد کرد.

«طه عبدالغنی» عضو ائتلاف شهرهای آزاد شده عراق اعلام کرد که هیأت سازمان ملل در این کشور طی دوره گذشته برای منحرف کردن مسیر انتخابات تلاش کرده است.

وی افزود: باقی ماندن این هیأت در عراق به معنی حمایت از متقلبین و به دست آمدن نتایج انتخاباتی ناامید کننده است.

عبدالغنی بیان کرد: هیأت سازمان ملل در عراق در انتخابات گذشته برای منحرف کردن مسیر آن تلاش کرد.

وی گفت: نظارت نمایندگان سازمان ملل بر انتخابات آتی یک مسأله بسیار خطرناک به شمار می رود. این هیأت با افراد فاسد مسامحه می کند.

پیش از این هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق به اعلام تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور واکنش نشان داده بود.

وی در این خصوص تأکید کرد: ما از برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام استقبال می کنیم و پیشتر هم بر روی این مسأله تأکید کرده بودیم.

العامری اعلام کرد: اما در عین حال ما معتقد هستیم که بهترین زمان برای برگزاری انتخابات زودهنگام اوایل ماه آوریل سال آتی میلادی (اواسط فروردین ماه) است.

پیشتر «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق سه ماه پس از به دست گرفتن زمام امور در این کشور تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق را اعلام کرد.

الکاظمی در سخنرانی تلویزیونی خود گفت: «اعلام می‌کنم که روز ششم ژوئن ۲۰۲۱ تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی [عراق] است و ما با تمام توان خود برای حراست از این انتخابات و تضمین موفقیت آن تلاش می کنیم».
مطالب مرتبط

نظرات کاربران