حماس:ساخت واحدهای صهیونیست‌نشین در قدس نقض قطعنامه‌های بین‌المللی است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تأکید کرد که موافقت رژیم صهیونیستی با طرح احداث مجتمع صنعتی ویژه شهرک‌نشینان در شمال قدس اشغالی نقض قطعنامه‌های بین‌المللی و خطری برای ملت فلسطین است.

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس گفت که موافقت رژیم اشغالگر با ساخت واحدهای صهیونیست‌نشین در قدس اشغالی نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی، حقوق بشر و قطعنامه‌های شورای امنیت است که بر عدم مشروعیت شهرک‌سازی تأکید دارند.

برهوم تصریح کرد که این تصمیم رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که رژیم اشغالگر با ماهیت اشغالگری و استعماری خود تا زمانیکه مجازات‌های بازدارنده و عملی علیه آن وجود نداشته باشد، به قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی اعتنایی ندارد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، برهوم تصریح کرد که این سیاست‌های صهیونیستی مورد حمایت دولت آمریکا، خطری بزرگ برای ملت فلسطین و حقوق ثابت و قضایای عادلانه آن است که همه فلسطینیان و گروه‌های فلسطینی را با چالش بزرگی مواجه می‌کند.

حماس همچنین فلسطینیان را به مقابله با رژیم اشغالگر به روش‌هایی در حجم و اندازه این خطر شدید، فراخواند و تأکید کرد که باید به توهم بازگشت به مذاکرات و هماهنگی امنیتی پایان داده و به یک درگیری فراگیر با رژیم اشغالگر با استفاده از تمامی شیوه‌های مبارزه و مقاومت دست یافت.

این جنبش همچنین خواستار تشدید تلاش‌های دیپلماتیک و بین‌المللی به منظور صدور قطعنامه‌‌های بیشتر جهت بازدارندگی رژیم اشغالگر، منزوی کردن و مؤاخذه آن شد.

شنبه گذشته تلویزیوم رژیم صهیونیستی گزارش کرد که شهرداری قدس اشغالی با طرح احداث مجتمع صنعتی مشتمل بر مراکز تجاری، صنعتی و شغلی در بخش شرقی شهرک العیسویه واقع در شمال قدس موافقت کرده است.

قرار است این مجتمع در زمینی به مساحت ۹۰ دونم (هر دونم معادل یک هزار متر مربع) احداث شود.

رژیم صهیونیستی اخیرا علاوه بر گسترش تجاوزات علیه فلسطینیان ساکن قدس و مسجدالاقصی، روند شهرک‌سازی در شهر قدس اشغالی را افزایش داده است.  

پیشتر فلسطینیان مخالفت خود با طرح موسوم به «معامله قرن» که توسط «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام شده، مخالفت کردند. طبق این طرح آمریکا، قدس به طور یکپارچه پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران