بیانیه حماس در پی انفجار شدید بیروت

جنبش فلسطینی حماس با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز همدردی با لبنان، اعلام کرد، بیروت این مصیبت را پشت سر خواهد گذاشت.

در پی انفجار شدید در بیروت و کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم این کشور، جنبش فلسطینی حماس بیانیه‌ای صادر کرد.

بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، حماس در این بیانیه به ملت و دولت لبنان در این «مصیبت بزرگ» ابراز همدردی کرد و افزود: همبستگی کامل خود با لبنان را در این مصیبت دردناک، به هر وسیله ممکن و در تمامی زمینه‌ها اعلام می‌کنیم.

این جنبش فلسطینی ضمن تسلیت با خانواده‌های قربانیان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، تأکید کرد که لبنان این مصیبت را پشت سر خواهد گذاشت و محاصره را شکست خواهد داد.

تماس تلفنی هنیه با مقامات لبنان

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس نیز سه‌شنبه شب (دیشب) با «میشل عون» رئیس‌جمهور، «حسان دیاب» نخست‌وزیر و «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان تماس تلفنی برقرار کرد و این حادثه را تسلیت گفت.

بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، هنیه تأکید کرد که لبنان با قدرت این حادثه را پشت سر می‌گذارد و در ادامه از ایستادن در کنار ملت و دولت لبنان سخن گفت.

درخواست نماینده حماس در لبنان برای اهدای خون

«احمد عبدالهادی» نماینده حماس در لبنان از فلسطینی‌های ساکن در اردوگاه‌های لبنان درخواست کرد، وظیفه برادرانه خود در قبال مردم لبنان را انجام بدهند و با مراجعه به مراکز مربوطه، خون اهدا کنند.

تا کنون کشته شدن ۷۸ نفر و زخمی شدن حدود ۴۰۰۰ نفر در انفجار دیروز بندر بیروت اعلام شده است.
مطالب مرتبط

چرایی خروج احتمالی فلسطین از اتحادیه عرب

چرایی خروج احتمالی فلسطین از اتحادیه عرب

کشورهای عربی که طی ۷ دهه گذشته همواره از مَنظر «قومیت گرایی عربی» به مسأله فلسطین می‌نگریستند، با عادی سازی روابط با صهیونیسم نشان دادند که حتی عنصر قومیت‌گرایی‌شان نیز رنگ باخته است.

|

نظرات کاربران