دبیرکل اتحادیه عرب در لبنان | دیدار با رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان این کشور

دبیرکل اتحادیه عرب امروز (شنبه) وارد بیروت شد و در دیدار با رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان این کشور بر همبستگی و حمایت از لبنان تأکید کرد.

«احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه عرب امروز (شنبه) با هدف بحث و رایزنی درباره پیامدهای انفجار بندر بیروت، وارد لبنان شد.

بر اساس گزارش «ال بی سی»، وی در بدو ورود به همبستگی‌های گسترده «جهان عرب» با لبنان طی سه روز گذشته اشاره کرد و گفت، همه از این حادثه بسیار ناراحت هستند.

ابوالغیط در ادامه همبستگی را راه نجات لبنان خواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان ان ای»، وی در اولین دیدار خود در لبنان با «میشل عون» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

ابوالغیط در این دیدار ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت لبنان و تأکید بر حمایت اتحادیه عرب از این کشور گفت: در نشستی که فرانسه برای حمایت از لبنان به آن فراخوانده، شرکت خواهم کرد و مشاهدات خودم از این سفر را به اطلاع وزرای خارجه خواهم رساند. قصد داریم بندی جدید در شورای اقتصادی اتحادیه عرب برای حمایت مستمر و همیشگی از لبنان مطرح کنیم و ما منتظر طرح‌های لبنان در این زمینه هستیم.

وی در ادامه بر آمادگی اتحادیه عرب برای مشارکت دادن امکانات عربی در تحقیقات مربوط به این فاجعه تأکید کرد و آن را وظیفه اتحادیه عرب در این شرایط سخت خواند.

دیدار با «نبیه بری» 

ابوالغیط پس از آن به دیدار «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان رفت و گفت، در این دیدار درباره موضوع کمیته تحقیق صحبت کرده و پیشنهاد داده اتحادیه عرب با انتخاب شخصیت‌های عربی در این زمینه مشارکت داشته باشد. 

وی تأکید کرد، اتحادیه عرب امکانات خود را برای تحقیق درباره بندر بیروت در اختیار می‌گذارد و در نشست کشورهای کمک‌کننده به لبنان که فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

در همین زمینه «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه نیز هفته گذشته وارد لبنان شد و با مقامات این کشور دیدار کرد. 
مطالب مرتبط

چرایی خروج احتمالی فلسطین از اتحادیه عرب

چرایی خروج احتمالی فلسطین از اتحادیه عرب

کشورهای عربی که طی ۷ دهه گذشته همواره از مَنظر «قومیت گرایی عربی» به مسأله فلسطین می‌نگریستند، با عادی سازی روابط با صهیونیسم نشان دادند که حتی عنصر قومیت‌گرایی‌شان نیز رنگ باخته است.

|

نظرات کاربران