عراق| آتش‌سوزی در یک حلقه چاه نفت در جنوب موصل

منابع آگاه عراقی از آتش‌سوزی در چاه نفتی شماره 39 در میدان نفتی «القیاره» در جنوب موصل خبر دادند.

یک منبع آگاه امنیتی عراق، امروز (شنبه - ۸ آگوست) از آتش‌سوزی در یکی از چاه‌های نفت مربوط به میدان‌های نفتی مرتبط با  پالایشگاه نفتی «القیاره» در جنوب موصل خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «الاخباریه» عراق، وی افزود که در پی آغاز این حریق، تیم‌های آتش‌نشانی خود را برای مهار آتش به محل حادثه رساندند.

به گفته این منبع آگاه، چاه نفتی شماره ۳۹ مربوط به پالایشگاه القیاره در جنوب موصل دچار این حریق شد و هنوز دلیل آن اعلام نشده است. اما تیم‌های آتش‌نشانی با حضور در محل تلاش کردند تا این آتش را مهار کنند و مانع رسیدن آن به چاه‌های نفتی دیگر شوند.

بر اساس این گزارش این چاه نفتی، یک بار دیگر در سال ۲۰۱۶ به دست داعش آتش گرفته بود. در آگوست این سال، در آستانه آزاد شدن منطقه القیاره در جنوب موصل،، تروریست‌های داعش، ۱۹ حلقه از ۲۵  حلقه چاه‌ نفتی در القیاره موصل را به آتش کشیدند و خاموش کردن این چاه‌ها نزدیک به چند ماه طول کشید. 
مطالب مرتبط

واکنش خطیب‌زاده به حمله به کاروان خودروهای دیپلماتیک در بغداد

واکنش خطیب‌زاده به حمله به کاروان خودروهای دیپلماتیک در بغداد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی حمله به کاروان خودروهای دیپلماتیک در بغداد، هرگونه حمله یا تعرض علیه ماموریت‌های دیپلماتیک را محکوم کرد و خواستار تشدید حفاظت از اماکن دیپلماتیک از سوی دولت عراق شد.

|

نظرات کاربران