برگزاری جشن «عید ولایت» در استان‌های مختلف یمن و تأکید بر رد سلطه آمریکا

مردم صنعاء و برخی از استان‌های دیگر یمن امروز عید ولایت (عید غدیر) را با حضور پرشور برگزار کردند و شعارهایی در رد سلطه‌جویی «قوای شر» در جهان سر دادند.

شبکه «المسیره» یمن، امروز شنبه، جشن «عید ولایت» در صنعاء و برخی استان‌های دیگر این کشور را که با مشارکت گسترده مردمی برگزار شد، زنده پوشش داد.

بر اساس این گزارش، راهپیمایی‌های امروز صنعاء از چهار مسیر تعیین شده آغاز شد و دیگر مناطق مانند صعده، تعز، الحدیده، عمران الجوف، حجه، المحویت، ذمار، ریمه، اب و البیضاء نیز شاهد فعالیت‌های مشابهی بود.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌های عید ولایت، با سر دادن شعارهایی بر رد هینمه «قوای شر» در عالم و در رأس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کردند.

خبرنگار المسیره از پر شدن سه میدان تعیین شده برای بزرگداشت امروز خبر داد. زنان یمنی نیز با مشارکت در راهپیمایی جداگانه‌ای، این روز را گرامی داشتند. 

13990518000250_Test_PhotoL.jpg

 

در همین زمینه «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن اعلام کرد، در زمانی که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌‌ها به گردن امت اسلام و امکانات آن چنگ انداخته‌اند و سعی در محکم‌تر کردن آن دارند معنی ولایت امام علی علیه‌السلام و مصونیت ناشی از این ولایت مشخص می‌شود.

وی افزود: [اتفاق] غدیرخم یک مسأله پیچیده، مجهول یا ساختگی نیست بلکه حادثه‌ای تاریخی است که اکثریت فرزندان اسلام شاهد آن بودند.

عبدالسلام ادامه داد، امام علیه علیه‌السلام شخصیتی معمولی نبود بلکه وقایع رخ داده، شایستگی و استثنائی بودن ایشان را شهادت می‎دهد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران