سید حسن نصرالله و مدیریت توازن وحشت در معادله رویارویی با دشمن صهیونیستی

سایت بیداری اسلامی - سید حسن نصرالله در این سخنرانی اعلام کرد که نخست وزیر اسرائیل هر جنگی را آغاز کند، بازنده نهایی آن خواهد بود. وی با توجه به پیشرفت کمی و کیفی زرادخانه موشکی حزب الله به صهیونیست ها پیشنهاد داد که دیمونا پایگاه هسته ای این رژیم در جنوب سرزمین های اشغالی فلسطین را تخلیه کنند.

سخنان سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید مقاومت بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و رسانه های صهیونیستی داشته است. 

این سخنان در حالی مطرح می شود که پیش از آن دیداری میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ، رئیس جهمور امریکا برگزار شد و دو طرف تهدیداتی را علیه حزب الله ، جمهوری اسلامی ایران و مقاومت اسلامی در منطقه مطرح کرده بودند. با توجه به اینکه سید حسن نصرالله در سخنرانی خود، در واکنش به صحبت های ترامپ و نتانیاهو مواضع قاطعی را اعلام کرد، همه رسانه های صهیونیستی در بازتاب دیدار نتانیاهو و ترامپ به نوعی سکوت کردند و تنها به تحلیل مواضع دبیر کل حزب الله لبنان پرداختند.
سید حسن نصرالله در این سخنرانی اعلام کرد که نخست وزیر اسرائیل هر جنگی را آغاز کند، بازنده نهایی آن خواهد بود. وی با توجه به پیشرفت کمی و کیفی زرادخانه موشکی حزب الله به صهیونیست ها پیشنهاد داد که دیمونا پایگاه هسته ای این رژیم در جنوب سرزمین های اشغالی فلسطین را تخلیه کنند. زیرا همانگونه  که مخازن گاز آمونیاک این رژیم در حیفا در تیر رس موشک های حزب الله قرار دارد دیمونا و هر نقطه دیگری در سرزمین های اشغالی هدف های مناسبی برای مقاومت اسلامی بشمار می رود . هر چند رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته تا مخازن آمونیاک را به کشتی ها منتقل کند اما همانطور که سید مقاومت تاکید کرد این کشتی ها هم در تیر رس زرادخانه موشکی حزب الله قرار دارند.
آنچه که در سخنان دبیرکل مقاومت اسلامی لبنان مهم جلوه می کند و البته خود نیز به آن اشاره مستقیم داشت، تبدیل نقاط قوت و یا به عبارت دیگر تبدیل فرصت های دشمن صهیونیستی به فرصت برای جبهه مقاومت و تهدیدی علیه دشمن است. 
به اعتراف اکثر کارشناسان منطقه و حتی کارشناسان رژیم صهیونیستی، نصرالله در مدیریت جنگ روانی یک متخصص است و به راحتی با سخنرانی هایش در مواقع حساس، معادله درگیری را به نفع جبهه مقاومت تغییر می دهد تا جاییکه باید اعتراف کرد او در این عرصه، شماره یک است و شماره دو شاید پیدا نشود. این اعتراف دوست و دشمن از آنجا ناشی می شود که وی در میدان سیاست که میدان خدعه و فریب است به صداقت مشهور است تا بدان حد که شیمون پرز، رئیس پیشین رژیم صهیونیستی وی را صادق ترین دشمن اسرائیل دانسته است. البته صداقتی که از هوشیاری و زمان سنجی و توانایی بالای تحلیل تحولات و شرایط، خود را عیان می سازد.
اسرائیل به دلیل فقدان عمق استراتژیک، تقریبا همه مراکز حساس اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی اش شناسایی شده است و با توجه به سخنان سید حسن نصرالله در باره دیمونا باید اذعان کرد که هیچ نقطه ای از سرزمین های اشغالی فلسطین دور از تیر رس موشک های حزب الله نیست (نکته ای که مقاومت فلسطین نیز برای شکست حصر غزه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد) و در صورت وقوع جنگی در آینده خروج صهوینیست ها از آن با ویرانی های غیر قابل تصور است (البته برای صهیونیست ها). سید حسن نصرالله دقیقا می داند که اقتدار در برتری نظامی نیست، بلکه در کاربرد درست توانایی ها در زمان مناسب خودش است. از این روی وی با شناخت نقاط آسیب صهیونیست ها در سخنان خود آنان را مطرح می سازد و از طریق ایجاد توازن وحشت طرف مقابل را در شرایط بغرنجی قرار می دهد. شاید به همین دلیل است که گزارش مرکز امنیتی اسرائیل حزب الله لبنان را به عنوان خطر اول برای این رژیم معرفی کرده است. اسرائیلی که بی تردید در هر جنگ آتی بازنده است زیرا نخستین شکست وی در جنگ رقم خورده است (2006) و پیش بینی بن گوریون، اولین نخست وزیر صهیونیستی در سال های بعد(2008 – 2012 – 2014) محقق شد. باید اذعان کرد؛ اسرائیل در بحران موجودیت گرفتار آمده و تردیدهای بسیاری در باره استمرار حیاتش وجود دارد.
نظرات کاربران