امارات و رژیم صهیونیستی بر سر زمان امضای توافق عادی سازی توافق کردند

امارات و رژیم صهیونیستی بر سر تاریخ امضای توافق صلح به نتیجه رسیدند.

 یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد توافق رسمی صلح میان امارات و اسرائیل ۱۵ سپتامبر امضا می‌شود این در حالی است که اسرائیل نیز بر این خبر صحه گذاشت.

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد مراسم امضای توافق عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل را روز ۱۵ سپتامبر (سه شنبه ۲۵ شهریور) برگزار کند.

این مسئول آمریکا به رویترز گفت که ترامپ روز ۱۵ سپتامبر را برای میزبانی از مراسم امضای این توافق میان رهبران امارات و اسرائیل در کاخ سفید تعیین کرده است.

این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات هیات های دو طرف را رهبری خواهند کرد.

امارات و رژیم صهیونیستی در ۲۳ مرداد طی بیانیه‌ای مشترک با آمریکا اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، تصمیم به عادی‌سازی روابط بین خود گرفته‌اند و به زودی این توافق در کاخ سفید به امضای «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل و «محمد بن زاید آل نهیان»، ولی‌عهد ابوظبی خواهد رسید.

اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی همچنین با محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی همراه شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران