نایب رئیس جمعیت «الوفاق» بحرین: سازش با اسرائیل ننگ است

نایب رئیس جمعیت الوفاق بحرین بر همبستگی با ملت فلسطین تاکید کرد.

«شیخ حسین الدیهی» نایب رئیس جمعیت «الوفاق» بحرین در سخنانی اعلام کرد که ملت بحرین برای همیشه در یک سنگر واحد با فلسطینیان باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: توافق سازش با رژیم صهیونیستی به مثابه سقوط سازشکاران است. ملت بحرین چنین ذلتی را قبول نمی‌کند.

الدیهی با ابراز تأسف نسبت به ورود رژیم آل خلیفه به توافق سازش با رژیم صهیونیستی، تأکید کرد: می‌خواهند به بهانه صلح، قدس شریف را دفن کنند.

نایب رئیس جمعیت الوفاق بحرین همچنین با تأکید بر اینکه توافق سازش با صهیونیستی در واقع توافق ننگ است، اظهار داشت: ملت بحرین از اصول خود مبنی بر حمایت از فلسطین دست نمی‌کشد.

ترامپ رئیس جمهور آمریکا که این روزها قرار گرفتن نام او در لیست نامزدهای احتمالی کسب جایزه صلح نوبل، بخاطر انجام به اصطلاح میانجگری میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی، مضحکه کابران شبکه های اجتماعی را در پی داشته هفته گذشته از پیوستن بحرین به اقدام امارات خبر داد.

این رویداد اما به اندازه اعلام توافق ابوظبی با صهیونیست‌ها غافلگیرکننده نبود و این امر که منامه گام بعدی در راستای طرح عادی‌سازی را بردارد پیش بینی می‌شد. در واقع پس از انکه امارات از عادی سازی روابط با تل آویو پرده برداشت پادشاه بحرین از معدود افرادی بود که در تماس تلفنی با بن زاید آن را یک دستاورد تاریخی نامید. اندکی بعد رسانه‌های صهیونیستی به نقل از مقامات این رژیم از پیوستن برخی دولت‌های دیگر خلیج فارس به این روند طی آینده نزدیک خبر دادند که طبیعتاً بحرین به دلیل میزبانی از نشست معامله قرن در تیر ماه 1398 و همچنین کمترین میزان استقلال در سیاست خارجی در میان دولت‌های خلیج فارس محتمل ترین گزینه بود.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران