امام خامنه ای احیاگر واقعی اسلامی هستند

ایشان نسبت به برقراری روابط با کشورهای عربی و اسلامی تمایل دارند و اسلام را وجه اشتراک مسلمانان برای وحدت می دانند. فلسطین مسأله بزرگی در تفکر ایشان است و نخستین اولویت در مقابله با خط منحرف جهان را مبارزه با اسرائیل می دانند.

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفتگو با پایگاه «العهد» درباره شخصیت رهبر معظم انقلاب و کتاب خود با نام «الولی المجدد» (رهبر احیاگر) گفت : امام خامنه ای رهبر اسلامی بی مانندی در عصر کنونی هستند که میان تفکر اصیل اسلامی با گستردگی و تنوع آن و فرهنگ جهانی در مناطق مختلف جمع کرده اند و برخوردار از قدرت تحلیل تطبیقی میان افکار مختلف و استفاده از روش های نوین در سطحی بالا هستند.

به گزارش سایت بیداری اسلامی وی افزود : ایشان احیاگر واقعی اسلام در زمینه فکری و در زمینه تجربی در محیط پیرامونی با تمام چالش ها و نیازهایش هستند.
 
معاون دبیرکل حزب الله لبنان درباره کتاب «رهبر احیاگر» نوشته خود نیز گفت: این کتاب توضیحی درباره خطوط فکری امام خامنه ای در زمینه اسلام است. این کتاب شخصیت ایشان را به ویژه در زمینه فکری و سیاسی معرفی می کند. متوجه شدم که امام خامنه ای در میان اقشار زیادی از مردم با این گستردگی و شمولیت شناخته شده نیستند و با مطالعه سخنان و مواضعشان این کتاب را نگارش کردم.
وی در ادامه درباره دیدگاه رهبری درباره فلسطین و حزب الله لبنان نیز بیان داشت: ایشان نسبت به برقراری روابط با کشورهای عربی و اسلامی تمایل دارند و اسلام را وجه اشتراک مسلمانان برای وحدت می دانند. فلسطین مسأله بزرگی در تفکر ایشان است و نخستین اولویت در مقابله با خط منحرف جهان را مبارزه با اسرائیل می دانند. دیدگاه امام خامنه ای در قبال حزب الله دیدگاهی عالی است و ایشان حزب الله را الگویی برای تحرکات اسلامی می دانند.
کتاب «رهبر احیاگر» در26 عنوان اصلی تالیف شده است:
 
1) خط امام خمینی
 
2) بیداری اسلامی
 
3) ایمان و برکات آن
 
4) بصیرت
 
5) اسناد راهبردی
 
6) نام‌‌گذاری سال‌ها
 
7) وسعت اطلاعات رهبری
 
8) ولایت فقیه
 
9) مردم‌سالاری دینی
 
10) عاشورا
 
11) امام مهدی(عج)
 
12)پیروزی‌های نظامی در رویارویی با چالش‌ها
 
13)اسلام‌ستیزی
 
14) جنگ نرم و فتنه سال 88
 
15) نقد مثبت
 
16) حق برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای
 
17)مذاکره با آمریکا
 
18) تعلیم و تربیت
 
19)توجه ویژه به قرآن کریم
 
20) تعلیم و تربیت
 
21)جوانان و انقلاب
 
22)حج
 
23) به کارگیری هنر
 
24)وحدت اسلامی
 
25)فلسطین مساله اصلی انقلاب است
 
26)حزب‌الله: الگوی حرکت و جهاد
نظرات کاربران