آیین‌نامه «جایزه جهانی سردار سلیمانی» ابلاغ شد

آیین‌نامه «جایزه جهانی سردار سلیمانی» مصوب جلسه ۸۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، توسط دکتر حسن روحانی برای اجرا ابلاغ شد.

این جایزه، در راستای ترویج و حفظ ارزش‌های والای انسانی و اسلامی در زمینه مفاهیم مبارزه، ایثار و مقاومت در برابر جبهه استکبار جهانی و به‌منظور تکریم و پاسداشت مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جبهه‌های حق علیه باطل طی سال‌های متمادی، تدوین و تصویب شده است. 

جایزه جهانی سردار سلیمانی در دو سطح و متناسب با گستره و محدوده جغرافیایی و میزان اثرگذاری ایثار، با عناوین «جایزه عالی سردار سلیمانی» و «جایزه سردار سلیمانی» اعطا خواهد شد که دوره زمانی آن به‌صورت دوسالانه و در هر دوره به یک نفر در هر زمینه است.

همچنین جایزه در یک زمینه اصلی «مبارزه و مقاومت» و ۶ زمینه فرعی «مردم و اجتماع»، «فرهنگ و هنر»، «سیاست»، «آموزش و پژوهش»، «رسانه» و «ورزش» به نامزدهای حائز شرایط بنا به تشخیص کمیته‌های تخصصی اهدا می‌شود.

«جایزه عالی سردار سلیمانی» و «جایزه سردار سلیمانی» شامل تندیس، لوح تقدیر و هدیه ویژه در هر دوره توسط شورای سیاست‌گذاری تعیین و اعلام می‌شود و به فرد انتخاب شده اعطا خواهد شد که شورای سیاست‌گذاری می‌بایست بار مالی مترتب بر اجرای این آیین‌نامه را از طریق مشارکت خیرین و واقفین و نیز حمایت نهادهای فرهنگی ایرانی و بین‌المللی تأمین کند.

بر اساس اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی (رئیس شورای سیاست‌گذاری)، دبیر شورای سیاست‌گذاری، وزیر امور خارجه یا نماینده ایشان، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یا نماینده ایشان، رئیس جامعة‌المصطفی العالمیة، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صدا و سیما یا نماینده ایشان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزیر ورزش و جوانان، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دبیرکل اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های جهان اسلام، نماینده حزب‌الله لبنان، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، نماینده جنبش جهاد اسلامی، نماینده جنبش انصارالله یمن و  سه نفر عضو حقیقی به پیشنهاد شورای سیاست‌گذاری و تأیید شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله اعضای شورای سیاست‌گذاری این جایزه محسوب می‌شوند.

اعضای بندهای ۱۳، ۱۴، ۱۵ و ۱۶ حسب مورد و حسب موضوع با دارا بودن حق رأی در جلسات حضور می‌یابند و محل دبیرخانه جایزه در دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی است که این دبیرخانه از دو بخش تخصصی و اجرایی تشکیل می‌شود.
مطالب مرتبط

ولایتی: مردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرد

ولایتی: مردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرد

دکتر ولایتی در دیدار با دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق تاکید کردمردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرددکتر ولایتی روز سه شنبه ۶ مهرماه با شیخ ...

|

نظرات کاربران