فرهنگ ایثار زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی است

دکتر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در نشست شورای سیاستگذاری «جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی» فرهنگ ایثار را زمینه ساز تحقق وعده الهی در نصرت و پیروزی دانست.

دکتر ولایتی در نخستین نشست شورای سیاستگذاری جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی که روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه برگزار شد افزود: فرهنگ ایثار و  شهادت برکات مستقیم و غیرمستقیم زیادی به جامعه منتقل نموده و زمینه ساز تحقق وعده الهی برای صالحان و مومنان است.
وی افزود: ایثار به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی ترین مفاهیم الهی و والاترین ارزش هایی است که یک انسان متعهد می تواند به آن دست یابد. ایثارگران بدون هیچ چشم داشتی خود را وقف خدمت به مردم نموده اند و ارج نهادن به فداکاری های آنان به عنوان یک امر جهادی، دینی و سیاسی، علاوه بر به جا آوردن ادای دین و سپاسگذاری، موجب معرفی آنان به جامعه و الگوسازی از این انسان های فداکار می شود.  

دکتر ولایتی تاکید کرد: این جایزه به منظور پاسداشت مجاهدت شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعان حرم، امنیت و مقاومت و در جهت ترویج ارزش های والای انسانی و اسلامی در زمینه مقاومت در برابر استکبار اهدا خواهد شد. 

به گفته دکتر ولایتی، این دومین جایزه بین المللی جمهوری اسلامی ایران است که بنا دارد مصادیق ایثار را در سراسر جهان شناسایی نموده و به عنوان الگو به مردم جهان معرفی نماید.
جایزه جهانی ایثار سردار سلیمانی به همت مجمع جهانی بیداری اسلامی با همراهی ۱۶ نهاد و گروه دولتی و غیردولتی ایرانی و خارجی به صورت دوسالانه برگزار خواهد شد. 
هدف از اعطای این جایزه که بر اساس پیشنهاد سال ۱۳۹۶ سردار شهید قاسم سلیمانی اعطا خواهد شد، ترویج روحیه ایثار در عرصه های مختلف اجتماعی است. 
در نشست روز دوشنبه که با شرکت مسئولان و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد، نحوه اعطای جایزه، شیوه نامه ارزیابی کاندیداها و دیگر موضوعات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
مطالب مرتبط

مناطق اشغالی آذربایجان باید تخلیه شوداما راه‌حل آن نظامی نیست

مناطق اشغالی آذربایجان باید تخلیه شوداما راه‌حل آن نظامی نیست

سرویس خارجی کیهان: جنگی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، دو کشور همسایه ایران مدتی است بر سر یک مسئله قدیمی یعنی اختلاف بر سر مالکیت «قره باغ» آغاز و باعث بروز نگرانی‌هایی در منطقه و حتی دنیا شده است. جمهوری ...

|

آصفی : ایران گزینه های فراوانی برای مقابله با تهدیدات آمریکا دارد

آصفی : ایران گزینه های فراوانی برای مقابله با تهدیدات آمریکا دارد

سؤالی که پس از فعال شدن یک‌جانبه مکانیسم ماشه توسط ایالات ‌متحده مطرح می‌شود، این است که آیا آمریکا واقعاً در تلاش برای اجرایی کردن یک‌جانبه این مکانیسم است و یا از این فرصت برای تحت ‌فشار قرار دادن ایران و سایر متحدانش استفاده می‌کند؟

|

در بیانیه پایانی سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید شد:

مقاومت، تنها راه آزادسازی قدس شریف و ملت فلسطین خواهد بود
در بیانیه پایانی سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید شد:

مقاومت، تنها راه آزادسازی قدس شریف و ملت فلسطین خواهد بود

سیزدهمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی عصر امروز در تهران با حضور دکتر ولایتی و جمع بندی مباحث و صدور بیانیه به پایان رسید.

|

نظرات کاربران