همکاری با ایران، چین و روسیه را ادامه می دهیم/ تولید تسلیحات بومی

رئیس‌جمهور ونزوئلا می‌گوید در کنار همکاری با ایران و سایر کشورها، برنامه بومی‌سازی تسلیحات را هم پیش می‌برد.

نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا می‌گوید دولت کاراکاس به رغم تلاش برای پیشبرد برنامه تولید تسلیحات بومی؛ به همکاری با روسیه، چین و ایران نیز ادامه می‌دهد.

وی که در مراسم پانزدهمین سالگرد ایجاد واحد فرماندهی عملیات‌های راهبردی سخنرانی می‌کرد؛ با اشاره به برنامه بومی‌سازی تسلیحاتی، از ایجاد شورای ویژه نظامی برای رسیدگی به این مسئله خبر داد.

مادورو در این باره گفت: هرآنچه که برای ایجاد سامانه تسلیحاتی بومی مورد نیاز است؛ در اختیار داریم و علاوه بر همکاری با روسیه، چین، کوبا و ایران در زمینه‌های فنی و راهبردی، به سمت استقلال و خودکفایی نیز گام برمی‌داریم.

دوشنبه گذشته، آمریکا با زیر سوال بردن روابط تجاری کاراکاس-تهران، تحریم‌های جدیدی را علیه ونزوئلا اعمال کرد.

در واکنش به این اقدام، وزارت خارجه ونزوئلا رفتار خصمانه واشنگتن را زیر سوال برد و یادآوری کرد که آمریکا نمی‌تواند مانع از حق مشروع کاراکاس برای تجارت با ایران شود.

بسیاری از تحریم‌های آمریکا که با هدف براندازی دولت مادورو اعمال می‌شود؛ صنعت نفت این کشور را هدف گرفته و اقتصاد آن را متلاطم کرده است.
مطالب مرتبط

دیدار دکتر ولایتی با سفیر افغانستان در ایران

دیدار دکتر ولایتی با سفیر افغانستان در ایران

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در  این ملاقات با اشاره به مشترکات فراوان دینی، فرهنگی، تاریخی و زبانی دو کشور ایران و افغانستان و ابراز نگرانی از ۴۰ سال درگیری و جنگ در این کشور گفت: هر نوع جنگی بین مسلمانان ...

|

ولایتی: مردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرد

ولایتی: مردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرد

دکتر ولایتی در دیدار با دبیر کل جنبش مقاومت اسلامی النجباء عراق تاکید کردمردم بزرگ عراق با همبستگی عمیق ملی از یکپارچگی عراق دفاع و دشمنان را مایوس خواهند کرددکتر ولایتی روز سه شنبه ۶ مهرماه با شیخ ...

|

نظرات کاربران